HLE z łatwym zadaniem

Już jutro około godziny 7:00 czeka nas pierwszy mecz play-offów LCK. W nim Hanwha Life Esports podejmie Kwangdong Freecs. I w tym miejscu nie można raczej spodziewać się zaciętej potyczki. Ekipa Parka "Vipera" Do-hyeona zakończyła split na trzeciej lokacie z wyłącznie trzema porażkami. KDF z kolei ledwo co doczłapało się do fazy pucharowej rozgrywek, legitymując się na sam koniec etapu zasadniczego bilansem 7-11. Na próżno zatem doszukiwać się w tym zestawieniu jakichkolwiek szans Moona "Cuzza" Woo-chana i jego towarzyszy na niespodziankę. Jeśli HLE faktycznie chce w tym splicie być realnym zagrożeniem dla Gen.G Esports oraz T1, to w tym meczu musi pewnie sięgnąć po zwycięstwo.

Wyrównana potyczka w niedzielnym starciu LCK

Znacznie ciekawiej maluje się niedzielne spotkanie. O 8:00, czyli idealnie do wielkanocnego śniadania, organizatorzy rozgrywek przygotowali nam starcie pomiędzy kt Rolster a Dplus KIA. I tutaj sytuacja jest już zgoła inna. W trakcie fazy zasadniczej w bezpośrednich starciach między tymi ekipami był remis – raz wygrało KT, a raz DK. Dodatkowo drużyny te niemal przez cały poprzedni etap zmagań w LCK rywalizowały bezpośrednio ze sobą o czwartą lokatę klasyfikacji generalnej. Finalnie wyżej uplasowali się Kim "Deft" Hyuk-kyu i spółka.

W play-offach natomiast wszystko się może zdarzyć. Obie formacje mają w swoich szeregach bardzo doświadczonych zawodników, którzy już niejednokrotnie byli na szczycie koreańskich zmagań. Ba, niektórzy z nich nawet sięgali w przeszłości po mistrzostwo świata. Jeśli tylko będziecie mieli wolną chwilę między zjadaniem kolejnych jajek a szukaniem prezentów zostawionych przez zajączka, to warto obejrzeć ten mecz.

Harmonogram pierwszej rundy play-offów LCK 2024 Spring:

30 marca
07:00 Hanwha Life Esports vs Kwangdong Freecs BO5
31 marca
08:00 kt Rolster vs Dplus KIA BO5

Transmisję z rozgrywek można oglądać za pośrednictwem strony LoL Esports.