WE stanie w szranki z OMG na start, od jutra w grze drużyna wicemistrzów świata

Już najbliższego południa wystartuje pierwsze spotkanie play-offów LPL. W nim zmierzą się ze sobą reprezentanci Teamu WE oraz Oh My God. Dla tych, którzy nieszczególnie śledzili chińskie rozgrywki, zapewne starcie to nie będzie bardzo interesujące. Mówimy tutaj przecież o formacjach, które zakończyły fazę zasadniczą z wynikami 8-8. Bez problemu zatem możemy zaliczyć je do ligowych średniaków. Niemniej, któraś z tych drużyn wygrać będzie musiała. Pytanie tylko która, bo tego aż tak łatwo nie da się określić. W poprzedniej części zawodów górą było OMG. Czy powtórzy rezultat z poprzedniego boju?

Jutro z kolei do gry wejdą znacznie bardziej rozpoznawalne marki. Weibo Gaming podejmie bowiem Invictus Gaming. Warto w tym miejscu wspomnieć, zwłaszcza tym nieoglądającym na co dzień LPL, że obecny skład WBG trochę różni się od tego, który występował w finale zeszłorocznych mistrzostw świata. Trzeba przyznać, że nie jest aż tak dobrze, jak te kilka miesięcy temu, co potwierdzają wyniki. W zestawieniu z IG jednak wydaje się, że Li "Xiaohu" Yuan-Hao i spółka wypadają lepiej niż rywale. Zwłaszcza że IG jest obecnie w naprawdę sporym dołku.

Co przyniosą kolejne dni?

Im dalej w lasy, tym coraz poważniejsze formacje będą wchodzić do gry. W drugiej rundzie zobaczymy już chociażby zawodników Ninjas in Pyjamas oraz LNG Esports. W trzeciej zaś na placu boju pojawią się FPX i JD Gaming. Czwarta tura natomiast to już prawdziwa śmietanka, gdyż wtedy na Summoner's Rifcie zameldują się przedstawiciele Bilibili Gaming oraz Top Esports. I to właśnie od czwartej rundy zespoły będą miały już jakiekolwiek miejsce na błąd, gdyż od tamtego momentu uruchomiona zostanie drabinka przegranych.

Harmonogram fazy pucharowej LPL 2024 Spring:

31 marca
12:00 Team WE vs Oh My God BO5
1 kwietnia
12:00 Weibo Gaming vs Invictus Gaming BO5
2 kwietnia
12:00 Ninjas in Pyjamas vs WE/OMG BO5
3 kwietnia
12:00 LNG Esports vs WBG/IG BO5
4 kwietnia
12:00 FPX Esports vs TBD BO5
5 kwietnia
12:00 JD Gaming vs TBD BO5
6 kwietnia
12:00 Bilibili Gaming vs TBD BO5
7 kwietnia
12:00 Top Esports vs TBD BO5

Wszystkie mecze LPL z angielskim komentarzem będziecie mogli obejrzeć na kanałach ligi na Twitchu i YouTube.