Ekipa Jankosa raz jeszcze podejmie BDS

Pierwsze zestawienie dzisiejszych zmagań LEC mieliśmy okazję obejrzeć na samym początku zimowej fazy pucharowej. Mecz Teamu Heretics z Teamem BDS zainaugurował zresztą tamten etap rozgrywek. Wtedy dla Marcina "Jankosa" Jankowskiego i spółki pojedynek ten nie zakończył się szczęśliwie. Ekipa Adama "Adama" Maanane okazała się znacznie lepsza i odprawiła Heretyków do drabinki przegranych po zaledwie dwóch grach. Zimowa edycja TH była jednak znacznie mniej przekonująca (i znacznie mniej polska) i na przestrzeni minionych tygodni zespół ten przeszedł sporą metamorfozę. BDS zaś wiosną było cieniem siebie i w niczym nie przypominało brązowych medalistów i dominatorów poprzedniej fazy zasadniczej. Dla Jankosa, Adriana "Trymbiego" Trybusa i Artura "Zwyroo" Trojana jest to więc dobry moment, aby uderzyć w czułe punkty przeciwnika i zapewnić sobie solidny start play-offów.

Zimowy finał LEC zamknięty w BO3

Kolejne starcie tej rundy będzie swoistą powtórką ostatniego finału – tyle że w skróconej wersji. Zimą MAD Lions KOI mierzyło się z G2 Esports w najważniejszym BO5 splitu. Tym razem Lwy i Samuraje zawalczą "jedynie" o awans do kolejnej rundy i uniknięcie dolnej drabinki już na tak wczesnym etapie. Ostatnio formacji Bartłomieja "Fresskowego" Przewoźnika nie udało się poskromić potężnych rywali i nic nie wskazuje na to, by dziś miało być inaczej. LEC lubi jednak zaskakiwać, co pokazała chociażby finałowa kolejka fazy zasadniczej. W tej zresztą MDK sprawiło kibicom pozytywną niespodziankę, a G2 zaliczyło parę drobnych potknięć. Jeśli zatem drużyna polskiego środkowego ma gdzieś szukać swojej szansy, to musi utrzymać formę z ostatniego tygodnia i liczyć na ciąg dalszy zadyszki przeciwnika.

Harmonogram dzisiejszych zmagań w play-offach LEC:

31 marca
17:00 Team Heretics vs Team BDS Team BDS BO3
20:00 G2 Esports G2 Esports vs MAD Lions KOI BO3

Przegrani dziś jeszcze nie żegnają się z play-offami. Spadną oni do dolnej drabinki, aczkolwiek tam miejsca na błędy już nie będzie. Transmisję ze wszystkich spotkań LEC 2024 Spring będziecie mogli obejrzeć po polsku na kanałach Polsat Games. Dostępna będzie ona w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024 Spring