Polacy z zaproszeniami

Co ważne, na Esports World Cup nie zabraknie naszych rodaków. Przede wszystkim będą to dwaj polscy szkoleniowcy, czyli Filip "NEO" Kubski i Wiktor "TaZ" Wojtas. Zarówno prowadzony przez tego pierwszego FaZe Clan, jak i dowodzone przez drugiego G2 Esports zgarnęły zaproszenia na podstawie rankingu ESL. Podobnie wygląda sytuacja dowodzonego przez Kamila "siuhego" Szkaradka MOUZ. W identyczny sposób uhonorowane zostały Complexity, FURIA, Team Vitality i Virtus.pro. Jedynie Team Spirit i Natus Vincere miejsce na turnieju otrzymały w inny sposób. Ekipa z Europy Wschodniej bilet zgarnęła jako mistrz Intel Extreme Masters Katowice 2024. Z kolei NAVI została zaproszona z uwagi na swój niedawny triumf na PGL Major Copenhagen 2024.

Nadal wolne pozostaje jednak sześć slotów. Te rozdysponowane zostaną w ramach turniejów eliminacyjnych dla sześciu różnych regionów. Mowa tutaj m.in. o Azji, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Oceanii, ale również Bliskim Wschodzie/Afryce Północnej. Nie zabraknie też oczywiście kwalifikacji dla Europy, które z naszego punktu widzenia są najważniejsze. To dzięki nim liczba obecnych na imprezie Polaków może się zwiększyć. Czy faktycznie tak będzie? Dowiemy się między 17 a 20 kwietnia, bo to właśnie wtedy będą toczyć się zmagania na Starym Kontynencie. Wszyscy zainteresowani udziałem mają jeszcze kilka dni, by udać się pod ten adres i zarejestrować się w etapie otwartym.

Lista uczestników Esports World Cup 2024:

Complexity FaZe Clan FURIA G2 Esports
MOUZ Natus Vincere Team Spirit Team Vitality
Virtus.pro tbdeliminacje AS tbdeliminacje EU tbdeliminacje MENA
tbdeliminacje NA tbdeliminacje OC tbdeliminacje SA

Esports World Cup 2024 odbędzie się latem w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej. Udział w zawodach weźmie w sumie piętnaście formacji z całego globu.