Zacięte starcia w pierwszych rundach

Zacznijmy jednak od początku, czyli od zeszłej niedzieli. Wtedy właśnie rozegrał się pierwszy pojedynek fazy pucharowej LPL. W nim Team WE pokonał Oh My God. Nazajutrz Weibo Gaming podejmowało Invictus Gaming i po pięciomapowej bitwie górą była organizacja wicemistrzów świata. Zresztą, tak wyrównanych meczów na przestrzeni kilku pierwszych rund było całkiem sporo. I to nawet znowu z udziałem WBG, które w kolejnej bijatyce rozprawiło się z LNG Esports też w stosunku 3 do 2. WE z kolei zostało wyeliminowane przez Ninjas in Pyjamas i tam także oglądaliśmy pełną serię.

W trzeciej turze natomiast było już nieco bardziej jednostronnie. Nie można jednak powiedzieć, że wygrywali tylko faworyci. Fakt, JD Gaming dość łatwo rozprawiło się ze srebrnymi medalistami Worlds 2023, pokonując ich 3:0, ale NIP z kolei zaskoczył FPX, wyrzucając Feniksy z rywalizacji. I w ten sposób po sześciu dniach zmagań z dziesięciu ekip walczących o mistrzostwo LPL zostały tylko cztery.

BLG i TES już z zapewnionym miejscem w półfinale LPL

Minione dwa dni stały pod znakiem rozgrywek czwartej rundy play-offów. Od tego momentu działa już dolna drabinka, więc zespoły mają jakikolwiek margines błędu. I wykorzystali go już reprezentanci Ninjas in Pyjamas oraz JD Gaming. Wczoraj Nindże musieli podejmować Bilibili Gaming. Nie trzeba raczej wspominać, że byli w tym starciu sporymi underdogami. I finalnie taki też obraz ujrzeliśmy na samym Summoner's Rifcie. Co prawda Zhuo "knight" Ding i spółka przegrali jedną potyczkę, ale w ogólnym rozrachunku stosunkowo pewnie triumfowali nad swoimi przeciwnikami.

Szokujący dla niektórych może być natomiast wynik dzisiejszej batalii. W niej JDG mierzyło się z Top Esports. Po takim zestawieniu można było spodziewać się bardzo zaciętego spotkania, które być może będzie trwało nawet i pięć gier. Jak się okazało, nic z tych rzeczy nie miało miejsca. Bai "369" Jai-Hao i jego kompani znaleźli sposób na rozpracowanie jego byłej drużyny i w każdej potyczce okazali się być lepsi.

Wyniki czterech rund fazy pucharowej LPL 2024 Spring:

31 marca
12:00 Team WE 3:1 Oh My God BO5
1 kwietnia
12:00 Weibo Gaming 3:2 Invictus Gaming BO5
2 kwietnia
12:00 Ninjas in Pyjamas 3:2 Team WE BO5
3 kwietnia
12:00 LNG Esports 2:3 Weibo Gaming BO5
4 kwietnia
12:00 FPX Esports 1:3 Ninjas in Pyjamas BO5
5 kwietnia
12:00 JD Gaming 3:0 Weibo Gaming BO5
6 kwietnia
12:00 Bilibili Gaming 3:1 Ninjas in Pyjamas BO5
7 kwietnia
12:00 Top Esports 3:0 JD Gaming BO5

To oczywiście nie koniec zmagań w LPL. Rywalizacja wraca w środę. Wtedy rozegrany zostanie mecz drabinki przegranych, w którym zmierzą się ze sobą przedstawiciele Ninjas in Pyjamas oraz JD Gaming. Następnego dnia natomiast poznamy pierwszego finalistę zmagań i tym samym reprezentanta Chin na Mid-Season Invitational. O ten zaszczyt będą ze sobą toczyć bój Bilibili Gaming oraz Top Esports. Wszystkie mecze LPL z angielskim komentarzem będziecie mogli obejrzeć na kanałach ligi na Twitchu i YouTube.