Chovy bohaterem Gen.G

Wczoraj rozegrała się batalia o pierwszy bilet do wielkiego finału LCK oraz na MSI. O przepustkę na te dwa wydarzenia bój toczyli ze sobą gracze Gen.G Esports oraz Hanwha Life Esports. Obecni mistrzowie rozgrywek zaczęli powoli, co wykorzystało HLE, które zdołało punktować w serii jako pierwsze. Z pewnością było to pewnym zaskoczeniem, gdyż biorąc pod uwagę ostatnie bezpośrednie starcia, można było jasno zauważyć, że to GEN powinno mieć przewagę. A tak nie było. W drugiej grze Park "Viper" Do-hyeon i spółka radzili sobie równie dobrze. Ale wystarczyła jedna walka, aby rywale odwrócili losy potyczki. Tym samym na tablicy wyników pojawił się remis.

Kluczowa w ostatecznym wyniku bitwy była gra numer trzy. W niej przez długi czas prowadziła brygada 23-letniego strzelca, która w pewnym momencie uzbierała już o ponad 4 tysiące złota więcej od oponentów. Gen.G natomiast nie dawało za wygraną i dzięki jednej z idealnie rozegranych walk, której bohaterem był Jeong "Chovy" Ji-hoon, zespół zdołał wyrwać zwycięstwo z rąk HLE. I taka porażka najwidoczniej mocno wybiła z rytmu podopiecznych Choia "DanDy'ego" In-kyu, gdyż w czwartej odsłonie to już zeszłoroczni złoci medaliści LCK dość łatwo dobrnęli do brzegu. Tym samym to właśnie Chovy i jego towarzysze jako pierwsi zameldowali się w finale rozgrywek oraz zdobyli bilet na MSI 2024.

T1 przedłużyło swój żywot w LCK

Dziś natomiast czekało na nas starcie pomiędzy T1 a Dplus KIA. Starcie niezwykle ważne, gdyż rozstrzygało, która z drużyn odpadnie z play-offów LCK, a która będzie jeszcze liczyć się w wyścigu po tytuł. I po ostatnich meczach można było zakładać różne scenariusze. Wszak Lee "Faker" Sang-hyeok i jego kompania zostali rozbici przez HLE 0:3. Formacja Heo "ShowMakera" Su natomiast była bliska sprawienia niespodzianki przeciwko Gen.G Esports.

Po zakończonym spotkaniu wiemy już jednak, że żadnej sensacji tym razem nie było. T1 pewnie triumfowało nad DK, wygrywając 3:0. I zwycięstwo to zostało zdobyte w świetnym stylu, gdyż dwie pierwsze gry były w pełni kontrolowane przez legendarnego midlanera i spółkę. Dopiero w trzeciej pojawiły się delikatne problemy, ale i tak formacji Fakera udało się odrobić straty i zgarnąć trzecie oczko. W ten sposób T1 utrzymało się na powierzchni, natomiast Dplus KIA skończyło wiosenny split LCK na czwartym miejscu.

Wyniki ostatnich meczów play-offów LCK 2024 Spring:

6 kwietnia
8:00 Gen.G Esports 3:1 Hanwha Life Esports BO5
7 kwietnia
8:00 T1 3:0 Dplus KIA BO5

Transmisję z meczów można oglądać za pośrednictwem strony LoL Esports.