T1 2:3 Gen.G Esports

Punkt meczowy dla T1

Finałowe starcie LCK rozpoczęło się lepiej dla zeszłorocznych mistrzów. Gracze Gen.G prowadzili w pierwszej odsłonie od samego początku. Mimo sporej przewagi nie potrafili jednak przełamać T1 i wystosować ostatniego ciosu. Udało się to dopiero po 40. minucie, kiedy Chovy i jego kompani zgarnęli Barona, a następnie Starszego Smoka. Brygada Lee "Fakera" Sang-hyeoka jednak nie pozostała długo dłużna. W kolejnej potyczce to ona triumfowała, choć wzbraniał się tym rękami i nogami przeciwny midlaner, który niemal w pojedynkę utrzymywał swój zespół przy życiu. Po dwóch grach zatem mieliśmy remis. W starciu numer trzy natomiast drużyna legendarnego środkowego zagrała jak z nut i całkowicie zdemolowała zastęp GEN. Tym samym to ona zgarnęła punkt meczowy i sprawiła, że fani Gen.G wstrzymali na dłuższy czas oddech.

Gen.G odwraca losy serii i zostaje mistrzem LCK po raz czwarty z rzędu

Na szczęście dla kibiców podopiecznych Kima "KIMA" Jeong-soo ich ulubieńcy byli w stanie odpowiedzieć w czwartej bitwie. Wówczas znakomitą dyspozycją popisał się Kim "Canyon" Geon-bu, który wyciągnął Kha'Zixa i nim poprowadził swoją formację do zwycięstwa. Cały bój miała rozstrzygnąć zatem piąta batalia. W tej walczące o obronę mistrzostwa LCK GEN było o krok dalej od rywali niemal w każdym momencie. Dzięki temu nie tylko na koncie drużyny pojawiały się kolejne zabójstwa, ale też i smoki. W związku z tym Chovy i spółka szybko zdobyli Duszę Smoka Piekielnego. Z nią wydawało się, że już wszystko pójdzie jak z płatka. T1 jednak zebrało się jeszcze na ostatni zryw i trochę postraszyło swoich oponentów. Mimo prób i starań Gen.G było w stanie dopełnić dzieła zniszczenia i zamknąć mecz na swoją korzyść.

Tym samym puchar LCK został u Gen.G Esports. Organizacja ta po raz czwarty z rzędu triumfowała w koreańskich rozgrywkach, co wydarzyło się pierwszy raz w historii istnienia ligi. Dzisiejsze zwycięstwo GEN pozwoliło drużynie także zapewnić sobie start na Mid-Season Invitational 2024 bezpośrednio od fazy drabinkowej. T1 z kolei będzie musiało rozegrać play-iny. MVP finałowej serii okrzyknięty został Kim "Kiin" Gi-in.

Końcowa klasyfikacja LCK 2024 Spring:

1. Gen.G Esports ₩200 000 000 + MSI drabinka
2. T1 ₩100 000 000 + MSI play-iny
3. Hanwha Life Esports ₩50 000 000
4. Dplus KIA ₩25 000 000
5. kt Rolster
6. Kwangdong Freecs
7. FearX
8. Nongshim RedForce
9. DRX
10. OKSavingsBank BRION