Ogromne pieniądze na Esports World Cup

Podczas Esports World Cup do zdobycia będzie bowiem ponad 60 milionów dolarów! To naprawdę pobudzająca wyobraźnię suma, która oczywiście podzielona zostanie pomiędzy różne tytuły wchodzące w skład imprezy. Szczególnie ciekawy jest jednak fakt, że 1/3 tej sumy, czyli 20 milionów dolarów, przeznaczone zostanie na poczet tzw. Club Championship, czyli klubowych mistrzów. To nowy format, który ma objąć rywalizację w obrębie różnych gier. Ostatecznie triumfatorem zostanie w tym wypadku organizacja, której reprezentanci poradzą sobie najlepiej. I to właśnie ona zgarnie tytuł mistrza Esports World Cup. Nie wystarczy zatem mieć w tym wypadku dobrego składu w jednej produkcji. Liczyć się będzie dyspozycja wszystkich wystawionych na linię startu dywizji.

Historyczna pula Esports World Cup odpowiada rozmachowi samej imprezy, która zbierze najlepsze na świecie kluby i graczy w 20 różnych turniejach w ramach 19 tytułów rozgrywanych w trakcie ośmiotygodniowego harmonogramu. Ta pokaźna nagroda reprezentuje znaczący krok naprzód w wysiłkach Esport World Cup Foundation mających na celu rozwój globalnego przemysłu esportowego. A to przy jednoczesnym zapewnieniu bardziej zrównoważonych opcji zawodowych dla profesjonalnych graczy i multidyscyplinarnych klubów esportowych. Pomoże to też we wsparciu EWC jako platformy przyciągającej najlepszych zawodników, drużyny i organizacje w ramach międzynarodowego święta esportowej doskonałości i fandomu – możemy wyczytać w komunikacie organizatorów.

CS2, Dota 2, LoL, EA FC 24 i inne gry

Pozostałe 40 milionów podzielone zostanie w trzech kategoriach: mistrzowie gier, nagrody dla graczy oraz eliminacje. Każdy z 20 turniejów mistrzowskich będzie miał swoją własną pulę, co w sumie przełoży się na 33 miliony dolarów. Dodatkowo po 50 tysięcy dolarów wpadnie na konto MVP poszczególnych rozgrywek. Co więcej, ponad 7 milionów dolarów ma zostać rozdane jeszcze przed startem samego Esports World Cup. A to wszystko podczas eliminacji, które w przypadku Counter-Strike'a 2 rozpoczęły się dziś. Niemniej w ramach EWC oglądać będziemy również zmagania w takich tytułach, jak m.in. Apex Legends, Dota 2, EA Sports FC 24, Fortnite, League of Legends, Overwatch 2, PUBG Battlegrounds, Tom Clancy's Rainbow Six Siege, Rocket League, StarCraft II czy TEKKEN 8.