Bez ENCE, ale za to z brazylijskim luzem

Tak czy inaczej, na Esports World Cup na pewno nie wystąpi ENCE. Olek "hades" Miśkiewicz i spółka bowiem odpadli już po drugim meczu! Polsko-duński skład zaczął od zwycięstwa nad GOD BETS, ale potem przyszło spotkanie z Fragmatic. I to właśnie ukraińska organizacja okazała się katem podopiecznych Jakuba "kubena" Gurczyńskiego, pokonując ich 13:11 na Anubisie. Po czterech potyczkach za burtą wylądowali z kolei gracze Grzegorza "SZPERA" Dziamałka z Rebels Gaming, ulegając Szwedom z EYEBALLERS. Co jednak ciekawe, powodów do zadowolenia nie mają również m.in. Team Falcons i HEROIC. Saudyjskie Sokoły niespodziewanie przegrały z rosyjsko-kazachskim RUBY. Z kolei Heroiczni przegrali 11:13 na Anciencie z Polakami z brazylijskiego luzu.

I to właśnie brazylijski luz będzie głównie bronić honoru polskiej sceny Counter-Strike'a. Ale nie będzie to łatwe, bo już w pierwszym czwartkowym meczu Wojciech "Prism" Zięba i spółka skrzyżują miecze ze słynnymi Ninjas in Pyjamas. NIP cały czas znajduje się na etapie przebudowy, ale wczoraj okazał się już lepszy od 3DMAX i akademii Astralis. I nie ulega wątpliwości, że to on będzie faworytem nadchodzącego meczu. Równolegle swoje boje toczyć będzie GamerLegion. Zespół, którego prowadzącym jest Janusz "Snax" Pogorzelski, pierwszego dnia pozbawił marzeń ekipy Mikaila "Maikelelego" Billa oraz Huberta "szejna" Światłego. Teraz Snax i partnerzy spróbują zrobić to samo podczas potyczki ze świeżo upieczonymi reprezentantami Sashi Esports.

Harmonogram 6. rundy otwartych eliminacji do Esports World Cup:

18 kwietnia
18:00 brazylijski luz brazylijski luz vs Ninjas in Pyjamas BO1
18:00 Aloha vs BetBoom Team BO1
18:00 Apeks vs AMKAL Esports BO1
18:00 DMS vs EYEBALLERS EYEBALLERS BO1
18:00 fragmatic vs GUILD Eagles BO1
18:00 Movistar KOI vs Fnatic BO1
18:00 RUBY vs Aurora Gaming BO1
18:00 GamerLegion vs Sashi Esports Sashi Esports BO1

Oczywiście to nie wszystkie czwartkowe mecze. Przed nami dziś bowiem aż trzy rundy – dwie BO1 i jedna BO3. I to ta ostatnia pozwoli wyłonić dwóch laureatów otwartych eliminacji. To oni dołączą do Cloud9 oraz Eternal Fire w zamkniętym etapie zmagań o bilet na Esports World Cup w Rijadzie.