Liquid znowu zawodzi kibiców

Co ciekawe, powiększyło się grono uznanych formacji, których na Esports World Cup zabraknie. Mowa tutaj o Teamie Liquid, który zafundował swoim fanom kolejne potężne rozczarowanie. A przecież długo nic tego nie zapowiadało, bo Casper "cadiaN" Møller wygrali dwa pierwsze mecze zamkniętych eliminacji. Najpierw ich wyższość uznało Legacy z Jackym "Stewie'em2K" Yipem w składzie, a później również M80. W ten sposób Liquid dotarło do wielkiego finału, w którym jednak zostało niespodziewanie pokonane. Lepsze okazało się wspomniane już M80, które szczególnie na Mirage'u dało rywalom bolesną lekcję Counter-Strike'a, gromiąc ich aż 13:2. Wydaje się zatem, że nadchodzący EPL może być dla TL ostatnią szansą do odbicia się przed ewentualnymi roszadami.

Wróćmy jednak do Esports World Cup. Okazuje się bowiem, że w Arabii Saudyjskiej kibicom przypomni o sobie Markus "Kjaerbye" Kjærbye. Duńczyk w wieku zaledwie 18 lat zdobywał wraz z Astralis mistrzostwo świata w CS:GO, samemu zostają MVP ELEAGUE Major Atlanta 2017. Potem z uwagi m.in. na problemy mentalne kariera Kjaerbyego się załamała, ale teraz jako zmiennik wsparł on JiJieHao. I razem z ekipą tą wygrał eliminacje na Bliskim Wschodzie. Nie można też zapominać o The MongolZ i MIBR-ze. Mongolska piątka triumfowała w Azji, natomiast skład pięciu Brazylijczyków był najlepszy w Ameryce Południowej. A nam pozostaje poczekać na ostateczne rozstrzygnięcia w Europie i Oceanii, bo dopiero wtedy poznamy ostateczną listę uczestników esportowych mistrzostw świata.

Lista uczestników Esports World Cup 2024:

Complexity FaZe Clan FURIA G2 Esports JiJieHaoJiJieHao
M80M80 MIBR The MongolZThe MongolZ MOUZ Natus Vincere
Team Spirit Team Vitality Virtus.pro tbdeliminacje EU tbdeliminacje OC

Esports World Cup 2024 odbędzie się latem w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej. Udział w zawodach weźmie w sumie piętnaście formacji z całego globu, które zawalczą o 1 milion dolarów.