Wojciech "Tabasko" Kruza – komentator Polsat Games, były dżungler

fot. Krystian Szczęsny
Zwycięzca MSI 2024: MVP MSI 2024:
Bilibili Gaming Xun
Drużyna warta uwagi: Czy Fnatic wyjdzie z play-in?
T1 Tak

Jako duży fan T1 chciałbym dać tę drużynę na pierwszym miejscu, lecz niestety myślę, że BLG na ten moment jest bardziej kompletną formacją. Dodanie Zhuo "knighta" Dinga do składu sprawiło, że zawodnicy jak Zhao "Elk" Jia-Hao czy Peng "Xun" Li-Xun mogą przy nim brylować na Summoner's Rifcie. Nie można też zapomnieć o dominacji League of Legends Pro League na MSI oraz fakcie, iż zespoły z tego regionu są w tym roku gospodarzami rozgrywek. Publiczność na pewno będzie ich szóstym zawodnikiem.

Jeśli chodzi o mój typ na MVP, to najłatwiejszą odpowiedzią byłby ktokolwiek z carry tej drużyny, ale myślę, że leśnik, odkąd dołączył do LPL w Invictus Gaming, pokazuje tylko wzrost formy i stabilność na topowym poziomie. Myślę, że to będzie zdecydowanie jego turniej. Co do drużyny, którą uważam za godną uwagi, to jest to T1. Obecni mistrzowie świata w niezmienionym składzie borykali się z dużą liczbą problemów podczas zmagań w lidze koreańskiej. Jeżeli natomiast odnajdą znowu swoją metę, to mogą być najlepsi na turnieju. T1 nigdy nie można skreślać na międzynarodowych zawodach.

W przypadku pytania o Fnatic to sprawę stawiam jasno. Miało bardzo dobre losowanie. Jeżeli Czarno-Pomarańczowym nie uda się zwyciężyć Top Esports, to na spokojnie powinni awansować z drugiego miejsca grupy B.


Wojciech "MrHyena" Lutostański – komentator Polsat Games

fot. Krystian Szczęsny Zwycięzca MSI 2024: MVP MSI 2024:
Bilibili Gaming Elk
Drużyna warta uwagi: Czy Fnatic wyjdzie z play-in?
FlyQuest Tak

Na samym szczycie stawiam BLG. Mam wrażenie, że w zeszłym roku drużyna ta też była faworytem, by zawalczyć w finale mistrzostw świata, ale wtedy Weibo Gaming skutecznie jej przeszkodziło. Gracze tej formacji dalej są niesamowici mechanicznie, mają bardzo mocne macro we wczesnych fazach gry i dlatego myślę, że w mecie, w której dokonuje się częstej zamiany liniami, czują się jak ryba w wodzie. Naturalnie więc MVP całego turnieju powinien zostać Elk. Od początku roku mówiło się, że sezon 14. będzie grą do dolnej alejki. W zeszłym roku dojście do ekipy Bilibili sprawiło, że rozszerzył skrzydła i odnajduje się tam rewelacyjnie. Dostał niedawno MVP LPL-a, dlatego tutaj także jego stawiam na piedestale.

W kwestii ekipy, której poczynania warto śledzić, to dałbym FlyQuest. Jest to jedyna drużyna z Polakiem w składzie. FLY w play-offach LoL Championship Series męczyło się z Teamem Liquid Honda, gdzie potem ostatecznie przegrało w finale. Niemniej potrafiło wcześniej rozgromić Cloud9 3:0. Kacper "Inspired" Słoma i spółka może nie mają łatwej ścieżki w play-inach, bo przypomnijmy, że w grupie mają T1, PSG Talon i Estral Esports, ale czuję, że przez czas, jaki dostali po zakończeniu LCS, mogą wyjść jako runner up i powalczyć z najlepszymi z całego świata.

A co do Fnatic, to to nie jest tak czy wyjdzie, czy nie wyjdzie... nie no bez żartów! Wicemistrzom LoL EMEA Championship wylosowała się naprawdę dobra grupa gdzie: GAM Esports ma problemy z głównym składem po ostatnim skandalu w Wietnamie, dlatego szanse mogą być nikłe, Top Esports nie będzie łatwe do przejścia, lecz może FNC uda się zaskoczyć, a LOUD jest dla mnie sporą zagadką. Dlatego wydaje mi się, że wyjście jako druga drużyna z grupy jest planem minimum dla reprezentantów naszego regionu.


Piotr "Devilpiotr" Zaborowski – komentator Polsat Games

Devilpiotrfot. FRENZY/Krystian Szczęsny Zwycięzca MSI 2024: MVP MSI 2024:
Bilibili Gaming Elk
Drużyna warta uwagi: Czy Fnatic wyjdzie z play-in?
Gen.G Esports Tak

Puchar w tym roku wpadnie w ręce BLG. Jest to przemocarna indywidualnie ekipa i jestem zdania, że nikt nie wytrzyma skill checka, jaki zaserwuje drużynom na tym turnieju. Dlatego też typem na MVP całego MSI będzie strzelec drużyny. Bardzo przespany gracz, a jestem zdania, że jest obecnie zdecydowanie najlepszym marksmanem na świecie.

W kwestii zespołu, na który powinniśmy zwrócić uwagę, to jest to Gen.G Esports. Może jestem niepoprawnym optymistą, ale możliwe, że wreszcie Jeong "Chovy" Ji-hoon zaprezentuje się dobrze na turnieju międzynarodowym. Dodatkowo możliwość oglądania Kima "Kiina" Gi-ina na topie na MSI będzie czystą przyjemnością.

A co z Fnatic? Fnatic bywa swoim największym przeciwnikiem, ale przy aktualnym losowaniu nawet przy potencjalnych problemach w drużynie nie powinno mieć to znaczenia i Czarno-Pomarańczowym uda się przejść fazę play-in.


Jakub "Sinmivak" Rucki – toplaner

fot. FRENZY Zwycięzca MSI 2024: MVP MSI 2024:
Bilibili Gaming Elk
Drużyna warta uwagi: Czy Fnatic wyjdzie z play-in?
GAM Esports, FlyQuest Nie jestem pewny

Moim zdaniem MSI wygra BLG. Ten skład zawiera naprawdę wybitnych indywidualnie zawodników i każdy z nich potrafi zrobić różnice. Jeżeli utrzyma formę z finałów LPL-a, to zdecydowanie powinien być faworytem turnieju. MVP zmagań zostanie natomiast Elk. Znakomity i bardzo agresywny botlaner, który potrafi robić obrażenia i dodatkowo ma bardzo dobry zespół.

Co do drużyny wartej uwagi, to nie byłem w stanie zdecydować się na jedną. Jestem ciekawy dwóch formacji. Pierwsza z nich to GAM z Đỗ "Levim" Duy Khánhem w składzie, który na arenie międzynarodowej pokazuje się od wielu lat i zawsze jego ekipa prezentuje coś nowego. Druga to FlyQuest. Toplaner Gabriël "Bwipo" Rau zawsze jest w stanie wyciągnąć coś ciekawego, no i oczywiście ma w swoim składzie Inspireda.

Jeśli chodzi natomiast o Fnatic, to nie jestem pewny co do wyjścia z play-inów. Co prawda brytyjska organizacja ma dobry skład, ale uważam, że zarówno GAM, jak i LOUD mają dużą szansę, żeby ją zaskoczyć i po prostu wygrać.


MSI 2024 rozpoczyna się 1 maja. Przez pierwsze pięć dni rozgrywane będą play-iny, a następnie rozpocznie się faza play-offowa. Zwycięzcę tego turnieju poznamy 19 maja, a na niego czeka nie tylko puchar, ale też gwarantowane miejsce na tegorocznych Worlds. Po więcej informacji na temat Mid-Season Invitational 2024 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru: