Heretics rozpoczynają przebudowę sztabu szkoleniowego

Pomimo krótkiego stażu Heretyków w LEC informacje o zmianach w składzie i sztabie szkoleniowym formacji zdają się być codziennością. Oświadczenie Petera Duna o planowanym zakończeniu swojej współpracy z drużyną pod koniec sezonu 2024 ciągnie za sobą konsekwencje. I nie są to plotki ani domysły – TH w swoich mediach społecznościowych ogłosiło, że taki właśnie jest powód zmian. Zmian rzekomo w liczbie mnogiej, aczkolwiek na razie dowiedzieliśmy się o jednej. Dotychczasowy asystent trenera, Thomas "Kirei" Yuen, w letnim splicie nie będzie już częścią zespołu. Jego przygoda w Heretics nie należała do najdłuższych – były profesjonalny leśnik, który pełnił też rolę rezerwowego dżunglera w hiszpańskiej organizacji, rozstał się z nią po zaledwie czterech miesiącach współpracy.

– Mało prawdopodobne, że będę w stanie znaleźć nową drużynę tak późno w off-sezonie ze względu na czas. Ale jeśli jest zespół, który chce wzmocnić swój sztab szkoleniowy, to będę dostępny – oznajmił Kirei. Wygląda więc na to, że decyzja o tej zmianie zapadła niedawno, a sam Holender nie miał możliwości odpowiednio przygotować się na tę okoliczność. Trudno jednak dziwić się takim krokom. Wyniki wszystkich dotychczasowych odsłon Teamu Heretics pozostawiały wiele do życzenia, a włodarze nie stronili od roszad na różnych płaszczyznach. Wraz z odejściem Duna z końcem roku pojawia się okienko, aby całkowicie przebudować kadrę trenerską, wokół której krążyło wiele wątpliwości. Co jeszcze przygotuje zarząd TH przed startem letniego splitu LEC? Tego dowiemy się już w najbliższych tygodniach, gdyż start lokalnych rozgrywek datowany jest na 8 czerwca.


Aktualnie w zmaganiach LEC trwa długa przerwa. Dwie najlepsze formacje z Europy możecie jednak śledzić na MSI 2024, które rozpocznie się już jutro. Przez pierwsze pięć dni rozgrywane będą play-iny, a następnie rozpocznie się faza play-off. Transmisję z rozgrywek będziecie mogli oglądać w języku polskim na kanałach Polsat Games na platformach Twitch oraz YouTubePo więcej informacji na temat Mid-Season Invitational 2024 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru: