Inspired z pierwszym zwycięstwem na MSI

Pierwsze starcie MSI 2024 zdecydowanie do jednostronnych nie należało. Gra numer jeden upłynęła pod znakiem wielu dziwnych zwrotów akcji. Kiedy wydawało się, że FlyQuest ma to już w garści, PSG Talon wyciągnęło wygraną walkę z kapelusza i stanęło w punkcie meczowym. Ekipa dwóch Polaków nie dopuściła jednak do takiej sytuacji już ani razu. Druga odsłona serii, choć również zacięta, potoczyła się znacznie bardziej po myśli FLY i sprowadziła całe spotkanie do ostatecznego BO1. I to było już niemal jednostronne przedstawienie. Tajwańczycy znajdowali dla siebie pojedyncze eliminacje, ale to wicemistrzowie LCS kontrolowali tempo całej rozgrywki i dyktowali warunki jej przebiegu. Przy pomocy wzmocnienia Barona, i Duszy Smoczycy Hextechowej Kacper "Inspired" Słoma i jego świta wywalczyli sobie awans do drugiej rundy drabinki wygranych.

T1 spełnia swój obowiązek

Pierwsza gra serii T1 kontra Estral Esports zakończyła się zgodnie z przewidywaniami. Nieco mniej przewidywalny był zaś jej przebieg, bowiem reprezentanci Ameryki Łacińskiej napsuli mistrzom świata krwi znacznie bardziej, niż moglibyśmy się tego spodziewać. Pomimo sporej liczby zabójstw na koncie EST przewaga w złocie przez cały czas była jednak po stronie Lee "Fakera" Sang-hyeoka i spółki. A kuriozalna końcówka pierwszej odsłony tego BO3 udowodniła, że koreańscy zawodnicy ani przez chwilę nie martwili się o wynik. Drużyna Brandona Joela "Josedeodo" Villegasa natomiast nie podłamała się i we wczesnych etapach drugiej gry również stawiała solidny opór, kreując także własne zagrania. Tym razem nawet zasoby w portfelach były znacznie bardziej wyrównane. Koniec końców różnica klas oraz Dusza Smoka Górskiego na koncie T1 dały się jednak we znaki. Ponownie walka o Nexus zakrawała na absurd, ale jeszcze raz teatrzyk ten zakończył się zwycięstwem faworytów.

Wyniki pierwszego dnia play-inów MSI 2024:

1 maja
10:00 FlyQuest 2:1 PSG Talon BO3
13:00 T1 2:0 Estral Esports BO3

Już jutro na naszych ekranach zagości między innymi Fnatic, które zmierzy się z GAM Esports. Drugim meczem będzie natomiast Top Esports kontra LOUD. Transmisję ze wszystkich spotkań MSI 2024 będziecie mogli oglądać na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat MSI 2024 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru: