EWC Club Support Program prezentuje uczestników

A czym w ogóle jest Esports World Cup Foundation Club Support Program? – To pionierska inicjatywa zaprojektowana, by promować tworzenie zrównoważonej infrastruktury przez multidyscyplinarne kluby esportowe. Ponadto program umożliwia klubom esportowym rozszerzanie swoich inwestycji na większą liczbę gier, zapewniając atrakcyjne możliwości kariery oraz wsparcie w rywalizacji dla sportowców z całego świata – możemy wyczytać w oficjalnym komunikacie. Do programu włączono wiele naprawdę uznanych w esportowym świecie marek. Mowa tutaj chociażby o Cloud9, Fnatic, G2 Esports, Natus Vincere, Ninjas in Pyjamas, Teamie Liquid czy też Virtus.pro.

W ramach Esports World Cup Foundation Club Support Program kluby esportowe będą mogły liczyć na wsparcie finansowe sięgające sześciocyfrowych kwot. A wszystko po to, by pomóc im w wejściu do nowych gier. Jak zapewniają sami włodarze EWCF, program już teraz miał pomóc niektórym organizacjom w powrocie na sceny, na których w przeszłości już rywalizowały. Ale nie tylko, bo ponadto miał on umożliwić rozszerzenie działalności na nowe rynki, a także tworzenie nowych treści. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie ze strony marek było ogromne i to skłoniło odpowiedzialne osoby do zwiększenia liczby miejsc z 28 do 30. A to i tak nic przy liczbie wniosków, która przekroczyła 150.

Uczestnicy Esports World Cup Foundation Club Support Program:

100 Thieves Blacklist InternationalBlacklist International Cloud9Cloud9 FaZe Clan Fnatic
FURIAFURIA G2 Esports Gaimin GladiatorsGaimin Gladiators Gen.G Esports GUILDGUILD
Karmine Corp LGD GamingLGD Gaming LOUDLOUD Movistar KOIMovistar KOI Natus Vincere
Ninjas in PyjamasNinjas in Pyjamas OGOG NRGNRG Spacestation GamingSpacestation Gaming T1
Talon EsportsTalon Esports Team Falcons Team Liquid Team Secret Team Vitality
TSMTSM Tundra EsportsTundra Esports Twisted MindsTwisted Minds Virtus.proVirtus.pro Weibo GaimingWeibo Gaming

Co ważne, uczestnictwo w EWC Club Support Program nie gwarantuje miejsca w Esports World Cup. Nie jest to zatem partnerstwo, jakie znać możemy z cykli pokroju ESL Pro Tour czy też BLAST Premier. Zamiast tego każda drużyna czy esportowiec nadal muszą zakwalifikować się na zawody na drodze dedykowanych eliminacji.