Sinmivak ponownie walczyć będzie w Superlidze

Sinmivak to bez dwóch zdań jeden z najlepszych polskich toplanerów. Kiedy podejmowano dyskusje o tym, kto w naszym kraju stanowi o sile górnej alejki, to ten zawodnik pojawiał się w nich bardzo często. Nic więc dziwnego, że z pewnością fani 23-latka mogli czuć się zaniepokojeni tym, że po zeszłorocznej kampanii nie związał się on z żadną drużyną na bieżący rok. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Rucki reprezentował barwy Finetwork KOI. Wraz z tą organizacją zawędrował latem aż na trzecie miejsce LVP Superligi, przegrywając w półfinale z Movistar Riders. Porażka oznaczała jednak, że on i jego zespół nie wzięli udziału w EMEA Masters 2023 Summer. Po tym okazało się, że drużyna się rozpadła, a jej gracze porozchodzili się w swoje strony. Sinmivak był jedynym, który nie występował w żadnej ekipie w ramach wiosennego splitu tego roku.

Półtora miesiąca temu jednak jeden z czołowych dziennikarzy świata League of Legends – Alejandro "anonimotum" Gomis z portalu Sheep Esports – zakomunikował, że polski zawodnik odkurzy myszkę i wróci do gry, wiążąc się z UCAM Esports. Dziś natomiast te plotki okazały się faktem. Sinmivak został oficjalnie zaprezentowany jako nowy nabytek organizacji. Dołączenie do UCAM bez dwóch zdań jest też ważne dla samego Ruckiego. A to z uwagi na to, że członkami tej drużyny są już jego byli koledzy z Finetwork KOI – Luis "Koldo" Pérez, João Miguel "Baca" Novais Bigas oraz Gonçalo "Crusher" Pinto Brandão. Będzie miał on zatem okazję po raz kolejny walczyć z nimi o najwyższe lokaty. A taki cel na pewno byłby istotny dla samego klubu. Wszak ten w poprzedniej odsłonie rywalizacji w Hiszpanii poradził sobie przeciętnie, plasując się na piątej lokacie klasyfikacji generalnej.

Tak prezentuje się skład UCAM Esports na LVP Superligę 2024 Summer:

Jakub "Sinmivak" Rucki
Luis "Koldo" Pérez
João Miguel "Baca" Novais Bigas
Mikhail "Kenal" Karpenko
Guilherme Jose "Obstinatus" Fernandes Morais Sousa Da Cruz
Gonçalo "Crusher" Pinto Brandão

Letni split LVP Superligi startuje już w przyszłym tygodniu, a konkretnie w środę. Sinmivak w nowych barwach zadebiutuje w ostatnim meczu pierwszego dnia rywalizacji, podejmując Ramboot Club. Jego poczynania będziecie mogli oglądać na oficjalnym streamie ligi hiszpańskiej na Twitchu.