Słaby wynik na MSI zapalnikiem do zmian?

Dla niektórych wynik FlyQuest na MSI 2024 był swego rodzaju rozczarowaniem. FLY jako wicemistrz Ameryki swoją przygodę z zawodami rozpoczęło od fazy play-in. I rozpoczęło ją bardzo dobrze, bo od wygranej z PSG Talon 2:1. Później natomiast przyszła potyczka z faworyzowanym T1, które nie miało większego problemu z pokonaniem brygady Inspireda. Finalnie wyszło na to, że w meczu o wyjście z grupy drużyna 22-letniego Polaka ponownie będzie musiała zawalczyć z mistrzami Pacific Championship Series. Fani zatem byli dobrej myśli. Ale nie na długo. PSG bowiem bez trudu rozprawiło się z reprezentantami League of Legends Championship Series, wyrzucając ich z turnieju.

Jensen ma ustąpić miejsca graczowi z akademii FlyQuest

Wygląda więc na to, że wynik ten nie zadowolił włodarzy FlyQuest. A skąd takie domysły? A stąd, że według źródeł jednego z najpopularniejszych dziennikarzy w świecie LoL-a – Brieuca "LEC Wooloo" Seegera – swoje miejsce w składzie ma zwolnić Nicolaj "Jensen" Jensen. Doświadczony Duńczyk związał się z FLY pod koniec zeszłego roku i miał okazję występować w barwach organizacji wyłącznie przez jeden split. Znany już jest podobno następca 29-latka. To znacznie młodszy zawodnik, grający w tym momencie w akademii FlyQuest – Song "Quad" Su-hyeong. Koreańczyk ma w swoim CV występy m.in. w takich drużynach jak DRX oraz Nongshim RedForce. Wraz z zakończeniem zeszłego sezonu podjął on jednak decyzję o próbie podbicia amerykańskiej sceny, ulatniając się ze swojej rodzimej ligi. Jeśli finalnie do tego transferu dojdzie, to będzie miał okazję wystąpić w najwyższej klasie rozgrywkowej w USA.

Wartym odnotowania jest także fakt, że belgijski dziennikarz w swoim artykule zaznaczył, że Jensen nie jest przewidywany do przejęcia stołka w akademii FlyQuest. Do tego ma to być jedyna modyfikacja w wyjściowej piątce FLY, toteż można przypuszczać, że zarówno Inspired, jak i Alan "Busio" Cwalina zachowają swoje posady.

Tak ma wyglądać skład głównej dywizji FlyQuest rywalizującej w LCS:

FlyQuest Gabriël "Bwipo" Rau
Kacper "Inspired" Słoma
Song "Quad" Su-hyeong
Fahad "Massu" Abdulmalek
Alan "Busio" Cwalina
Erlend "Nukeduck" Våtevik Holm