R4VEN przenosi się z Rebels do GIANTX

Organizacją tą jest GIANTX. Niespełna miesiąc temu zespół ogłosił dosyć szokujący transfer. Mianowicie do głównej dywizji rywalizującej na najwyższym poziomie w naszym regionie awansował toplanera akademii – Antonio "Th3Antonio" Espinosę Bejarana. Oczywistym było więc, że jego miejsce w drużynie grającej na co dzień w Superlidze musi ktoś zająć. Szybko okazało się, że najprawdopodobniej wakat ten wypełni Polak – Miłosz "R4VEN" Domagalski. A przynajmniej twierdził tak Alejandro "anonimotum" Gomis, czyli dziennikarz Sheep Esports. Dziś z kolei plotki te znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości, gdyż 24-latek został oficjalnie zaprezentowany jako nowy nabytek formacji.

Dołączenie naszego rodaka to natomiast nie jedyna zmiana, jaka dotknęła GIANTX Pride. Kilka dni przed oficjalnym ogłoszeniem Th3Antonio świat obiegła informacja o planowanej przez drużynę roszadzie między głównym zespołem, a akademią. Zaangażowani w tę zamianę mieli być dżunglerzy – Lee "Juhan" Ju-han wskoczyć miał do formacji w LEC, a Lee "Peach" Min-gyu zostać miał zdegradowany na niższy szczebel. I połowa tej wymiany potwierdziła się wraz z dzisiejszym komunikatem, Peach zagra w akademii. Jest to równoznaczne z tym, że R4VEN będzie miał szansę współpracować z zawodnikiem, który jeszcze do niedawna walczył w najbardziej prestiżowych rozgrywkach naszego okręgu. O Juhanie natomiast nic nie wspomniano, ale wydaje się, że pojawienie się oświadczenia w jego sprawie jest jedynie kwestią czasu.

Jeśli chodzi o wyjściową piątkę GXP, to tyle z modyfikacji. Pozostała trójka zawodników, czyli Jeong "Feisty" Seong-hoon, Berat "Aetinoth" Tıknazoğlu i Daniel "seaz" Binderhofer zachowali swoje miejsca w ekipie. Ale to jeszcze nie wszystko, jeśli chodzi o tę drużynę. Ta pozyskała także nowego szkoleniowca. Od teraz za wyniki kolektywu z LVP SL odpowiedzialny będzie Kim "Trick" Gang-yun. Ten do niedawna trenował główny zespół z LEC.

Tak prezentuje się pełny skład GIANTX Pride na kolejny split LVP Superligi:


Miłosz "R4VEN" Domagalski
Lee "Peach" Min-gyu
Jeong "Feisty" Seong-hoon
Berat "Aetinoth" Tıknazoğlu
 Daniel "seaz" Binderhofer
Kim "Trick" Gang-yun

Rywalizacja w hiszpańskiej Superlidze startuje już we wtorek. R4VEN swój debiut w nowych barwach rozegra przeciwko LUA Gaming, czyli nowej organizacji w tej lidze. Transmisję z tego spotkania będziecie mogli obejrzeć na oficjalnym kanale rozgrywek na Twitchu.