Fnatic i SK po komplet punktów

Ale zanim to wszystko, to na sam początek czeka nas starcie Fnatic z Teamem Vitality. Wicemistrzowie LEC jak na razie nie zaznali jeszcze goryczy porażki. Na swoim koncie mają już bowiem wygrane przeciwko Karmine Corp oraz GIANTX. Do kompletu brakuje im zatem pokonania jedynie Pszczół. Pszczół, które znajdują się na przeciwnym biegunie z dwoma przegranymi w dorobku. Szczególnie zaskakująca była wczorajsza klęska z Rogue. Jeśli trend ten się utrzyma, to VIT zamknie kolejkę bez punktu, a FNC z pełną pulą.

Następni w kolejce do stoczenia ze sobą boju będą gracze GIANTX oraz SK Gaming. I tutaj sytuacja wygląda podobnie. SK jest największym pozytywnym zaskoczeniem pierwszych dni rywalizacji w LEC. Reprezentanci niemieckiej organizacji na start rozprawili się z RGE, a wczoraj byli autorami sensacyjnego zwycięstwa nad G2. Jeśli utrzymają formę, to prawdopodobnie dzisiaj posmakują trzeciej wygranej, gdyż GX jak na razie nie pokazuje nic interesującego.

Heretics kontra MAD Lions na koniec tej rundy LEC

Idąc dalej, trzecim zaplanowanym na dziś starciem będzie potyczka między Teamem BDS i G2. Jak już wspomnieliśmy, Samuraje wczoraj niespodziewanie ponieśli porażkę z SK. Zresztą już pierwszego dnia nie wyglądali wcale tak dobrze w batalii z MAD Lions KOI. BDS z kolei, póki co, jest nieomylne. Zwyciężyło najpierw Vitality, a wczoraj Team Heretics. Czy dziś znowu będziemy świadkami upsetu? Przekonamy się już około 18:30!

Przedostatni na placu boju zameldują się przedstawiciele Rogue i Karmine Corp, czyli dwóch najgorszych organizacji zeszłego splitu LEC. Na ten moment jednak nie możemy negatywnie wypowiadać się na temat żadnej z nich, gdyż zarówno Łotrzyki, jak i ulubieńcy Francji triumfowali już w jednym ze swoich meczów. Dziś któraś z tych ekip sięgnie po drugi punkt. Pytanie tylko która?

Polscy fani LoL-a na największą gratkę tego dnia będą musieli poczekać do samego końca. Wtedy bowiem na Summoner's Rifcie pojawią się gracze Teamu Heretics oraz MAD Lions. Tym samym czeka nas bitwa pomiędzy Marcinem "Jankosem" Jankowskim, Adrianem "Trymbim" Trybusem i Arturem "Zwyroo" Trojanem a Bartłomiejem "Fresskowym" Przewoźnikiem. Na razie w lepszej sytuacji są Heretycy, którzy na start pokonali GIANTX. MDK z kolei dwukrotnie już przegrywało. Co gorsza, wczorajsza porażka nigdy nie powinna się wydarzyć i taka wpadka może mocno odbić się na morale drużyny. Mimo to czeka nas na pewno interesujące starcie.

Harmonogram trzeciego dnia LEC 2024 Summer:

10 czerwca
17:00 Fnatic vs Team Vitality BO1
17:45 GIANTX vs SK Gaming BO1
18:30 Team BDS vs G2 Esports BO1
19:15 Rogue vs Karmine Corp BO1
20:00 Team Heretics vs MAD Lions KOI BO1

Transmisja dostępna będzie w języku polskim na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat letniej edycji rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

LEC 2023