Immortals i 100 Thieves oddają fotel lidera

Już pierwszego dnia drugiej kolejki LCS dwie formacje musiały pożegnać się z pozycją lidera. Na samym początku dostaliśmy starcie dwóch ekip z bilansem 1-0, zatem wiadome było, że któraś z nich straci miano bezbłędnej. I nikogo chyba nie dziwi fakt, że goryczy porażki zaznali Immortals Progressive. Cloud9 jak na razie prezentuje się naprawdę solidnie i "drużyna marzeń", którą miały być Chmury już wiosną, po drobnych zmianach zaczyna grać i buczeć. W żadnej odsłonie serii Joseph "jojopyun" Pyun i spółka nie byli nawet blisko przegranej i po nieco bardziej chwiejnym pierwszym tygodniu dopisali do swojego konta idealne 2:0.

100 Thieves to druga formacja, której czyste konto jest już melodią przeszłości. Katem Złodziei było Dignitas, które mimo porażki z C9 chwaliliśmy już po poprzednim pojedynku. Tym razem Nicolaj "Jensen" Jensen i jego kompani zasłużyli na jeszcze więcej komplementów. Nie tylko pokonali oni niespodziankę zeszłej fazy zasadniczej, ale zrobili to w sposób godny podziwu, również triumfując 2:0.

Polacy z FlyQuest z pierwszym punktem

W starciu z Teamem Liquid Honda FlyQuest zabrakło jednego punktu, ale teraz nadszedł czas na odkupienie. Spotkanie z NRG Kia nie należało może do jednostronnych, ale po ćwierćfinalistach Worldsów zawsze można spodziewać się oporu – nawet kiedy ci aktualnie są w dołku formy. Oprócz niefortunnej gry numer 2 Kacper "Inspired" Słoma wraz z Alanem "Busiem" Cwaliną i resztą kolegów wyglądali zresztą naprawdę obiecująco, co dobrze wróży w kontekście nadchodzących meczów.

A Liquid? Liquid wciąż niepokonane przygotowuje się do Esports World Cup w Rijadzie, gdzie już za dwa tygodnie zmierzy się z Fnatic. Rozgrzani międzynarodowo zawodnicy po udanym Mid-Season Invitational jak na razie nie mają sobie równych we własnym regionie. Boleśnie odczuło to Shopify Rebellion, które całą serię przegrało w niewiele ponad 50 minut.

Wyniki drugiego tygodnia LCS 2024 Summer:

22-23 czerwca
22:00 Cloud9 c9, cloud9 2:0 Immortals Progressive BO3
01:00 100 Thieves 0:2 Dignitas BO3
23-24 czerwca
22:00 FlyQuest 2:1 NRG Kia BO3
01:00 Team Liquid Honda 2:0 Shopify Rebellion BO3

Wszystkie mecze letniego splitu LCS 2024 możecie oglądać na oficjalnym kanale na Twitchu.