fot. Back2TheGame / vanatku
League of Legends

Ekstra dzień w Ultralidze. Przed nami aż pięć spotkań!

Michał Rosiak25.06.2024, godz. 14:22

Dziś rywalizacja w Samsung Galaxy Ultralidze będzie dłuższa niż zwykle. Tym razem bowiem zobaczymy pięć spotkań, tj. cztery zaplanowane na siódmy dzień rozgrywek i jedno zaległe. Najlepiej zapowiada się pierwsze starcie.

Mecz o czwarte miejsce w Ultralidze?

Jak wiemy, w tym splicie aż cztery zespoły z Ultraligi dostaną się na EMEA Masters. To oznacza, że awans do play-offów równa się z upragnionym dla każdej drużyny w regionie biletem na EM. W Ultralidze na razie wyróżniają się natomiast trzy zespoły: Forsaken, Zero Tenacity i Back2TheGame, więc walka o 4. pozycję będzie bardzo ciekawa. Na papierze głównymi faworytami w niej są GRP Esports oraz devils.one. To właśnie te dwie drużyny zmierzą się ze sobą w pierwszym dzisiejszym spotkaniu. Wskazanie faworyta w inauguracyjnym meczu wtorkowego dnia jest natomiast trudne jak gra na automatach. W kolejnym spotkaniu Orbit Anonymo zagra z Back2TheGame. Dotychczas OAE radziło sobie fatalnie i jest określane najgorszą formację w Ultralidze. B2TG zaś miewa gorsze starcia, ale potrafi również wygrać z każdym.

LODIS nie przestanie zadziwiać?

Następnie Forsaken zmierzy się z Iron Wolves. Zdecydowanym faworytem tego starcia jest FSK. Drużyna Karola "Xeonerra" Kowalskiego pokonała na razie wszystkich rywali. Za to Wilki zdołały wygrać zaledwie jeden mecz. W czwartej odsłonie wtorkowego wieczoru Zero Tenacity podejmie MattyUSA LODIS. To też jest bardzo ważne starcie w kontekście walki o awans do fazy pucharowej. LODIS bowiem jak na razie zaskakuje wszystkich i zajmuje 4. miejsce ex aequo z GRP z bilansem 3-3. Natomiast Z10 jest ostatnio w znakomitej formie i wygrało sześć gier oficjalnych z rzędu. Cztery BO1 w Ultralidze i jedno BO3 w European Pro League. Na koniec będziemy świadkami zaległego meczu z poprzedniej kolejki. W nim B2TG zagra z Iron Wolves. Faworytem więc już drugi raz dziś będzie Back2TheGame.

Tak prezentuje się terminarz siódmego dnia Ultraliga 2024 Summer:

25 czerwca
18:00 GRP Esports vs devils.one BO1
19:00 Orbit Anonymo vs Back2TheGame BO1
20:00 Iron Wolves vs Forsaken BO1
21:00 MattyUSA LODIS vs Zero Tenacity BO1
22:00 Back2TheGame vs Iron Wolves BO1

Wszystkie mecze Samsung Galaxy Ultraligi będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games na Twitchu, w serwisie YouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących tego splitu rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru. Znajdziecie tam składy wszystkich uczestników, szczegółowy harmonogram, tabelę oraz wiele więcej.

Samsung Galaxy Ultraliga Summer 2024