JD Gaming podejmie wicemistrzów świata

Zanim jednak JD Gaming rozegra swoje spotkanie, to na start tej części zmagań w LPL czeka nas pojedynek pomiędzy Edward Gaming a Royal Never Give Up. Można by rzec, że jest to starcie organizacji, które są wręcz legendarne na tej scenie. Prawda jest jednak taka, że od dłuższego czasu obie z nich bardzo zawodzą i ich blask jest już przeszłością. Potwierdzeniem tych słów będzie fakt, iż drużyny te zmierzą się ze sobą w ramach grupy Nirvana, czyli tej złożonej z zespołów, które znalazły się pod kreską w poprzednim etapie. Trudno wskazać, która z tych ekip ma przewagę, dlatego warto będzie obejrzeć to spotkanie.

Drugą zaplanowaną na dziś batalią będzie walka Anyone's Legend z FPX Esports. Tutaj już mówimy o dwóch formacjach, które skończyły w górnej części stawki poprzedniego segmentu rywalizacji. Zresztą, AL w swoim zbiorze było absolutnie najlepsze, notując aż siedem wygranych i tylko jedną porażkę. Wydaje się więc, że w nadchodzącym zestawieniu zespół ten będzie uchodził za faworyta.

Najciekawiej natomiast zapowiada się jutrzejsza bitka. Około godziny 13:00 na Summoner's Rift wyjdą reprezentanci JD Gaming oraz Weibo Gaming. Będzie to zatem pojedynek dwóch formacji, które uznawane są za jedne z silniejszych w całej lidze. Choć kto oglądał bacznie zmagania w tym splicie LPL, ten wie, że w kwestii WBG to stwierdzenie nie do końca się sprawdza. Wicemistrzowie świata mieli ogromne problemy w grupie D, ledwo wyskakując ponad Ultra Prime i zapewniając sobie awans do zakresu Wyniesionych. Czy znajdą swoje odkupienie w sobotnim meczu? Tego dowiemy się już niebawem.

Harmonogram pierwszego tygodnia drugiego etapu LPL 2024 Summer:

5 lipca
11:00 Edward Gaming vs Royal Never Give Up BO3
13:00 Anyone's Legend vs FPX Esports BO3
6 lipca
11:00 ThunderTalk Gaming vs Rare Atom BO3
13:00 JD Gaming vs Weibo Gaming BO3
7 lipca
11:00 Ultra Prime vs Invictus Gaming BO3
13:00 Ninjas in Pyjamas vs LNG Esports BO3

Letnią edycję LPL z angielskim komentarzem będziecie mogli obejrzeć na kanałach ligi na Twitchu i YouTube.