Czy Forsaken zdoła zachować pozycję lidera?

Zanim jednak Forsaken wejdzie do gry, to czeka nas wcześniej jeszcze inne starcie. W nim Zero Tenacity stanie w szranki z Iron Wolves. I w tym przypadku nie ma o czym zbyt wiele pisać. Obecni mistrzowie Ultraligi od fatalnej pierwszej kolejki idą jak burza i mają na swoim koncie osiem wygranych z rzędu. Także osiem, ale porażek z rzędu, notują właśnie Żelazne Wilki. Ponadto litewsko-estońska formacja już pożegnała się z szansami na awans do play-offów. W tym przypadku będziemy mogli raczej mówić o pewnego rodzaju formalności.

Formalnością bez dwóch zdań nie będzie ewentualna wygrana Forsaken w drugiej zaplanowanej na dziś batalii. Co prawda Zakapturzeni plasują się obecnie na szczycie tabeli, współdzieląc pierwszą lokatę z Z10, ale nie oznacza to, że po nadchodzącej potyczce nadal się tam będą znajdować. Back2TheGame bowiem jest w gazie i traci jedynie jeden punkt do FSK. Szykuje się naprawdę zacięty pojedynek, który może jeszcze sporo namieszać w klasyfikacji generalnej.

GRP stara się o play-offy

W przedostatnim meczu dojdzie do bójki pomiędzy Orbit Anonymo a devils.one. OAE ostatnio zaczyna coraz lepiej sobie radzić, wygrywając chociażby z Forsaken, ale pokonując też Iron Wolves. Dzięki temu Anonimowi wciąż liczą się w walce o awans do fazy pucharowej UL. Chrapkę na to mają także Diabły, których wyniki są mieszane, choć nadal mają przewagę jednego punktu nad Szymonem "yetim" Wójcickim i jego towarzyszami. Po dzisiejszym starciu różnica ta albo zwiększy się do dwóch, albo całkowicie się zniweluje.

Pierwszy dzień 6. rundy fazy zasadniczej Ultraligi zwieńczy bój pomiędzy GRP Esports a MattysUSA LODIS. Niedźwiedzie po zaskakująco dobrym początku obecnie są w niemałym dołku. Przegrały cztery swoje ostatnie  spotkania, lecz trzeba przyznać, że miały trudny terminarz. GRP jednak do łatwych rywali też nie należy. Reprezentanci organizacji Marcina "Grypcia" Chwaleby radzą sobie naprawdę dobrze i póki co malują się na czwartą najsilniejszą na naszym podwórku drużynę. Jeśli chcą znacznie ułatwić sobie sytuację w kwestii awansu do play-offów, to dzisiejsza wygrana z LUSA jest wręcz wskazana.

Tak prezentuje się dzisiejszy harmonogram meczów w Ultralidze:

9 lipca
18:00 Iron Wolves vs Zero Tenacity BO1
19:00 Back2TheGame vs Forsaken BO1
20:00 Orbit Anonymo vs devils.one BO1
21:00 GRP Esports vs MattyUSA LODIS BO1

Transmisję ze wszystkich meczów Samsung Galaxy Ultraligi 2024 Summer będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Oficjalne co-streamy prowadzić będą natomiast Jakub "Cinkrof" Rokicki oraz Gadają o Esporcie. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony zmagań zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się, klikając poniższy baner:

Samsung Galaxy Ultraliga Summer 2024