Forsaken walczy o awans do play-offów i EMEA Masters

Na sam początek w akcji zobaczymy Forsaken i devils.one. Jest to bardzo ważne spotkanie, jeśli chodzi o kwestię potencjalnych rozstrzygnięć. A to za sprawą tego, że obie ekipy liczą się jeszcze w wyścigu o play-offy Ultraligi. Zakapturzeni akurat są w bardzo dogodnej sytuacji. Wygrana z Diabłami oficjalnie pozwoli im już cieszyć się z biletu do kolejnego etapu. I trzeba przyznać, że taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny.

W drugim starciu dojdzie do swego rodzaju powtórki finału wiosennej edycji UL, gdyż do gry wejdą Zero Tenacity i Orbit Anonymo. Oczywiście, obecne realia są całkowicie inne i raczej blisko wyrównanej batalii w tym zestawieniu nie będzie. Wszak OAE to obecnie druga najgorsza formacja w stawce, natomiast Z10 wczoraj wywalczyło sobie pierwsze miejsce w tabeli. Mecz ten może być bardzo szybki.

GRP podejmie wiceliderów

Później czeka nas jeszcze jeden istotny pojedynek w kontekście play-offów. W nim bowiem GRP Esports stanie w szranki z Back2TheGame. Podopieczni Dawida "StealStrike'a" Krakowiaka mają na ten moment dwa punkty przewagi nad piątym w tabeli devils.one. Jeśli dzisiaj udałoby im się pokonać B2TG, a FSK także wygrałoby swój mecz, to już wszystko będzie jasne. O to jednak tak łatwo może nie być, gdyż Jarosław "Kozi" Marchewka i jego towarzysze, mimo iż zapewnili sobie już wczoraj przepustkę do fazy pucharowej Ultraligi, to wciąż walczą o fotel lidera.

Dzień oraz całą kolejkę zwieńczy nam spotkanie, które akurat nie ma już żadnego wpływu na rozdysponowanie biletów do play-offów UL. MattyUSA LODIS zmierzy się z Iron Wolves. Obie drużyny odpadły już z boju o kolejny etap i o EMEA Masters, więc teraz jedynie biją się już o poprawienie swojego dorobku. To przydałoby się Wilkom, które mają na ten moment bilans 1-10 i aż dziewięć porażek z rzędu.

Tak prezentuje się dzisiejszy harmonogram meczów w Ultralidze:

10 lipca
18:00 Forsaken vs devils.one BO1
19:00 Orbit Anonymo vs Zero Tenacity BO1
20:00 Back2TheGame vs GRP Esports BO1
21:00 Iron Wolves vs MattyUSA LODIS BO1

Transmisję ze wszystkich meczów Samsung Galaxy Ultraligi 2024 Summer będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Oficjalne co-streamy prowadzić będą natomiast Jakub "Cinkrof" Rokicki oraz Gadają o Esporcie. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony zmagań zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się, klikając poniższy baner:

Samsung Galaxy Ultraliga Summer 2024