Forsaken już pewne gry w play-offach UL i na EMEA Masters

I to właśnie Forsaken jako pierwsze dzisiaj walczyło o bilet do etapu pucharowego UL. Po drugiej stronie barykady obecni byli natomiast przedstawiciele devils.one, którzy to też jeszcze liczą się w wyścigu do play-offów. Niemniej po tym meczu przepustka znacznie się od nich oddaliła. FSK bowiem bez większego problemu rozprawiło się z Diabłami, czego efektem była dziewiąta wygrana, a tym samym i awans.

Drugie starcie natomiast nie miało żadnego wpływu na kwestie przejścia dalej. Nie można jednak powiedzieć, że nie było istotne. Wszak doszło do powtórki z finału poprzedniej edycji Ultraligi. No... prawie. W ekipie Orbit Anonymo nie ma już żadnego z graczy z tamtego składu, a obecna formacja nie należy do zbyt silnych. I było to widać na Summoner's Rifcie. Co prawda początek Z10 miało dość niemrawy, ale szybko wróciło na właściwe tory. Szczególnie dobry występ zaliczył Franciszek "HARPOON" Gryszkiewicz, który na koniec batalii mógł pochwalić się statystykami na poziomie 8/1/7.

GRP jeszcze niepewne

Następni na placu boju pojawili się gracze Back2TheGame oraz GRP Esports. I akurat to spotkanie było dość ważne w kontekście ewentualnych rozstrzygnięć. A to za sprawą tego, że gdyby Nikolas "Mietek" Nowak i jego towarzysze dzisiaj wygrali, to właśnie oni zaklepaliby już sobie ostatnie miejsce w kolejnym etapie rywalizacji. No właśnie, gdyby. B2TG nie miało zamiaru dawać im taryfy ulgowej. Podopieczni Bartłomieja "VoVa" Ryla triumfowali w świetnym stylu. Na pochwałę zasługuje tutaj postawa Jarosława "Koziego" Marchewki, który po raz kolejny udowodnił, że potrafi uprzykrzyć życie niejednemu rywalowi, gdy decyduje się na agresywną postać.

Na sam koniec dnia doszło do potyczki wśród przegranych. Iron Wolves zmierzyli się z MattyUSA LODIS. Była to bitwa pomiędzy formacją, która miała dziewięć porażek z rzędu kontra formacja z serią pięciu przegranych. Któraś z nich musiała zatem w końcu opuścić Pola Sprawiedliwości z uniesioną ręką ku górze. I tą była drużyna Niedźwiedzie. Kompozycja, którą przygotowały Wilki, się całkowicie nie sprawdziła i rywale to właściwie wykorzystali. Dzięki temu zapisali na swoim koncie czwarty punkt.

Wyniki dzisiejszych meczów w Ultralidze:

10 lipca
18:00 Forsaken 1:0 devils.one BO1
19:00 Orbit Anonymo 0:1 Zero Tenacity BO1
20:00 Back2TheGame 1:0 GRP Esports BO1
21:00 Iron Wolves 0:1 MattyUSA LODIS BO1

Transmisję ze wszystkich meczów Samsung Galaxy Ultraligi 2024 Summer będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Oficjalne co-streamy prowadzić będą natomiast Jakub "Cinkrof" Rokicki oraz Gadają o Esporcie. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony zmagań zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się, klikając poniższy baner:

Samsung Galaxy Ultraliga Summer 2024