fot. Sebastian Ekman / DreamHack

Solar wygrywa DreamHack ROCCAT LotV Championship

Mamy pierwszego mistrza w historii Legacy of the Void. Kang „Solar” Min Soo, zgodnie z oczekiwaniami, wygrywa zawody DreamHack ROCCAT LotV Championship. W wielkim finale pokonał PartinGa i sięgnął po nagrodę główną w wysokości 20 000 dolarów. Dziewiętnastoletni Koreańczyk uznawany jest za obecnie najlepszego zawodnika w nowym dodatku do StarCraft 2, choć przed nim jeszcze wiele pracy. Aby utrzymać ten status będzie musiał zmierzyć się szybko goniącymi go rodakami, którzy nie mają dużego doświadczenia w LotV ze względu na niedawno zakończone mistrzostwa świata w Heart of the Swarm.

Solar już w dniu potwierdzenia swojego udziału uznany został za największego faworyta do zwycięstwa. Z grona czterech zaproszonych Koreańczyków to właśnie on ma największe doświadczenie w Legacy of the Void, co widać było przez minione trzy dni. W fazie grupowej nie stracił nawet jednej mapy, a pokonał wtedy m.in. Elazera. Równie gładko poradził sobie w pierwszych dwóch rundach play-offów. PratinG w półfinale Winners Bracket zdołał urwać mu jedną mapę, ale sztuka ta nie udała się FireCakowi, który niespodziewanie zdobył brązowy medal. PartinG postawił Zergowi znacznie większy opór w wielkim finale. Protoss wyszedł na prowadzenie 3:1, ale w pewnym momencie zaczął popełniać zbyt wiele błędów. Jego los przypieczętowała niewłaściwa decyzja taktyczna na siódmej mapie, na której chciał pokonać Solara szybkim atakiem z Adeptami, Sentry i Immortalami. Ten jednak potrzebował samych Zerglingów i paru Queenów, by odeprzeć desperacki atak i sięgnąć po tytuł mistrzowski.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

KubiK, Janowicz, Kostrzębski, Hyperbooki i nie tylko

Kuba "KubiK" Kubiak - reprezentant ALSEN-Team w Counter-Strike: Global Offensive i Adrian Kostrzębski - PR Manager ESL Polska będą gośćmi piątego odci...

>