STS
fot. ESL

olofmeister: ci zawodnicy nie powinni być tak surowo ukarani

Podczas odbywających się w Mińsku finałów SL i-League StarSeries XIV Olof „olofmeister” Kajbjer udzielił wywiadu serwisowi E-Frag. W rozmowie z dziennikarzem wypowiedział się między innymi o trwających zawodach. Skomentował także sprawę dożywotnich banów dla graczy iBUYPOWER i innych, którzy ustawiali mecze.

Reprezentant Fnatic przyznał, że finały czternastego sezonu StarSeries to według niego najlepiej zorganizowany turniej z perspektywy gracza. olofmeister był zaskoczony tym, jak wielu fanów pojawiło się w Mińskiej arenie. Szwed pochwalił również fakt, że organizatorzy zdołali przenieść tak duży turniej z kijowskiej CyberAreny, która jest gamingową kafejką internetową, do tak dużego obiektu.

olofmeister zdecydowanie skrytykował Valve w dwóch kwestiach. Pierwsza dotyczy tego, że gracze, którzy uczestniczyli w ostatnim majorze nie mogą rywalizować w minorach. – To głupie. Rozumiem, gdyby obowiązywałaby zasada, że w drużynie można mieć maksymalnie trzech zawodników, którzy wystąpili na ostatnim majorze, aby być uprawnionym do gry w minorze – stwierdził.

Druga sprawa dotyczy wspomnianych we wstępie dożywotnich banów. – Nie uważam, że ci zawodnicy powinni zostać ukarani aż tak surowo. Być może 3-letnie bany byłyby lepszym rozwiązaniem, ale w e-sporcie to i tak bardzo długie wykluczenie – dodał olofmeister.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przed nami drugi dzień rozgrywek LCS NA 2016 - TSM vs Liquid najciekawszym starciem

Pierwszy dzień nowego sezonu League of Legends Championship Series North America za nami. Prawie wszystkie zespoły typowane do zwycięstwa odniosły suk...