G2 Esports bez dywizji Overwatch

Carlos „ocelote” Rodríguez Santiago, założyciel i szef G2 Esports, postanowił zakończyć współpracę z dotychczasową dywizją Overwatch. Po wielu zmianach kadrowych w zespole pozostało tylko dwóch zawodników, którzy mieli odbudować cały skład, jednak nie dokonają już tego w barwach hiszpańskiej organizacji. Zespół nie spełnił oczekiwań fanów, którzy liczyli na dominację europejskiej sceny. Drużyna złożona z weteranów sceny Team Fortress 2 nie odnosiła żadnych znaczących sukcesów.

G2 Esports przyjęło dywizję Overwatch pod koniec listopada 2015 roku, dzięki czemu była jedną z pierwszych organizacji zainteresowanych nową sceną. Ostatecznie w zespole pozostali jedynie KnOxXx i numlocked, mimo iż początkowym składzie grali wraz ze swoimi wieloletnimi kolegami jeszcze z czasów wspólnej gry w TF2. G2 nie osiągało spodziewanych sukcesów w Overwatch, a ostatecznie nie było nawet w stanie brać udziału w turniejach online ze względu na brak zawodników. Ocelote publicznie ogłosił, bliżej nieokreśleni zawodnicy domagali się pensji na poziomie półtora tysiąca euro miesięcznie, a na taką ofertę nie mógł przystać. Prawdopodobne jest jednak, że to nie koniec przygody G2 ze sceną Overwatch, choć niewiele wskazuje na to, że kolejny krok nastąpi jeszcze przed oficjalną premierą gry.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MLG Columbus: Luminosity pokonuje Virtus.pro

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu Virtus.pro przegrało z Luminosity Gaming. Brazylijska formacja okazała się lepsza na Cobblestonie oraz Overpassie...