STS
Adela Sznajder / DreamHack

Czterech Polaków w drugiej fazie HomeStory Cup XIII

Reprezentanci Polski dobrze rozpoczęli zawody na HomeStory Cup XIII. Aż czterech z pięciu Polaków awansowało do drugiej fazy grupowej, w której tylko dwa zwycięstwa będą ich dzielić od awansu do ćwierćfinałów. Niestety, dwóch z nich trafiło do jednej grupy. Artur „Nerchio” Bloch i Grzegorz „MaNa” Komincz będą musieli stoczyć bratobójczy pojedynek w pierwszej rundzie grupy […]

Reprezentanci Polski dobrze rozpoczęli zawody na HomeStory Cup XIII. Aż czterech z pięciu Polaków awansowało do drugiej fazy grupowej, w której tylko dwa zwycięstwa będą ich dzielić od awansu do ćwierćfinałów. Niestety, dwóch z nich trafiło do jednej grupy. Artur „Nerchio” Bloch i Grzegorz „MaNa” Komincz będą musieli stoczyć bratobójczy pojedynek w pierwszej rundzie grupy C. O awans będą też walczyć Mikołaj „Elazer” Ogonowski i Piotr „souL” Walukiewicz. Z turniejem pożegnał się już Szymon „Guru” Nieciąg, który w pierwszej fazie grupowej wygrał tylko dwie mapy.

Zgodnie z oczekiwaniami w pierwszej fazie grupowej Nerchio bez problemu awansował z pierwszego miejsca grupy G. Wynikiem 3:1 zakończyły się jego mecze z DeMusliMem i TLO. Równie gładko poradził sobie souL, który najpierw pokonał swojego rodaka, Guru, a następnie ograł GunGFuBanDa wygrywając tym samym grupę H. Następnie Guru odpadł z rozgrywek ulegając Harstemowi w meczu przegranych.

Elazer w swoim pierwszym sobotnim meczu zmierzy się z MaSą. W jego grupie znaleźli się także mistrz wiosennego WCS Circuit Championship, ShoWTimE, a także jedyny Koreańczyk w stawce, TRUE. souL najpierw zmierzy się z Namsharem, a następnie z jednym z dwóch reprezentantów Team Liquid, Bunnym lub Snutem. Nerchio i MaNa spotkają się już w pierwszej rundzie grupy C, do której trafili także MarineLorD i uThermal. W grupie D znaleźli się natomiast HeRoMaRinE, Harstem, Scralett i TLO.

Druga faza grupowa rozpocznie się w sobotę około godziny 14:00. Nie znamy jeszcze kolejności spotkań ani godzin rozpoczęcia meczów Polaków.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czwarta kolejka LCS EU zakończona. H2K przegrywa z UoL

Wczoraj zakończyły się ostatnie pojedynki czwartej kolejki LCS EU. Koniec czwartego tygodnia europejskiego LCS przyniósł nam kilka fantastycznych poty...