Gambit Gaming to pierwsza drużyna, która zagwarantowała sobie udział w ćwierćfinale turnieju w Kolonii. Po raz kolejny rozmówcą Paula "ReDeYe'a" Chalonera był kapitan formacji, Dmitry "hooch" Bogdanov.

- Od początku mojego powrotu do aktywnej gry marzyłem o tym, żeby zagrać na scenie przed ogromną publicznością. Jestem bardzo szczęśliwy, że to nareszcie się spełniło - powiedział hooch. - Oczywiście miałem okazję występować na dużych turniejach za czasów 1.6, jednak gra na oczach kilkunastotysięcznej widowni robi piorunujące wrażenie. 

- Awans do ćwierćfinału i uzyskanie statusu legendy to dla mnie niesamowite uczucie - przyznał Rosjanin. - Niezmiernie się z tego powodu cieszę.

Kapitan Gambit stwierdził, że jego drużyna zaprezentowała się dużo lepiej, niż we wczorajszym meczu przeciwko Counter Logic Gaming. - Zdołaliśmy powstrzymać Astralis w kluczowych dla meczu rundach. W niemal wszystkich sytuacjach clutchowych moi zawodnicy okazywali się lepsi. To dzięki ich grze, a nie słabej dyspozycji przeciwników, odnieśliśmy zwycięstwo. 

Ćwierćfinałowy mecz z udziałem Gambit odbędzie się dopiero w piątek. Rosyjska drużyna pozna swojego rywala po zakończeniu jutrzejszych spotkań.