W kolejnym pomeczowym wywiadzie odpowiedzi na pytania Paula "ReDeYe'a" Chalonera udzielił kapitan zwycięskiej drużyny, Andrey "B1ad3" Gorodenskiy. Ukraiński zawodnik zdradził kulisy spotkania z OpTic Gaming.

Zespół Ukraińca mierzył się z OpTic Gaming w kwalifikacjach do turnieju w Kolonii. Wówczas drużyna zza Oceanu okazała się lepsza. - Tym razem przegrana nie wchodziła w grę - powiedział kapitan FlipSid3. - Byliśmy podwójnie skupieni ze względu na to, że był to mecz eliminacyjny.

Zawodnicy FlipSid3 przegrali pierwszą połowę na Trainie 9:6. Co ciekawe, grali oni po uznawanej za łatwiejszą stronie antyterrorystów. - Pomimo straty punktowej staraliśmy się nie skupiać na wyniku, tylko stopniowo zdobywać kolejne rundy - zdradził Ukrainiec. - Im bliżej było do wygranej, tym bardziej byliśmy podbudowani. 

- Na początku meczu popełniliśmy sporo głupich błędów - przyznał B1ad3. - Graliśmy za bardzo indywidualnie, a to zostało wykorzystane przez mixwella. Później jednak zmieniliśmy nieco styl gry, by nie dawać mu zbyt dużej pewności siebie.

FlipSid3 Tactics zagra w kolejnym spotkaniu z Ninjas in Pyjamas. Pojedynek ze szwedzką ekipą będzie decydował o drugim miejscu w grupie B.