The Summit 5: Wings spycha Liquid do dolnej drabinki

Drugi dzień zmagań na The Summit 5 pełen był niezwykle emocjonujących i zaciętych spotkań. Żadna drużyna nie ustępowała przeciwnikowi, przez co mogliśmy oglądać naprawdę piękne zmagania najlepszych drużyn Dota 2 na świecie. Ostatecznie najlepiej poradziło sobie chińskie Wings Gaming, które dosyć zaskakująco pokonało drugi zespół ostatnich dwóch majorów – Team Liquid.

Pierwszym meczem drugiego dnia zmagań na The Summit 5 był pojedynek pomiędzy Natus Vincere a Wings Gaming. Po niezwykle wyrównanym spotkaniu to Chińczycy okazali się lepsi wygrywając 2:1. Wszystkie mecze wyglądały podobnie. Wings zdobywało wczesną przewagę i w oparciu o Drow Ranger, którą wybrało we wszystkich trzech meczach, podejmowało próbę przełamania bazy. Jednak zawodnicy Na`Vi świetnie się bronili i rewelacyjnie rozgrywali duże walki, dzięki czemu udawało im się utrzymywać w grze, a nawet jedną wygrać.

Drugim spotkaniem tego dnia był mecz pomiędzy Ad Finem i Team Liquid. Grecy nie okazywali żadnego respektu dla utytułowanych przeciwników i od samego początku grali niesamowicie agresywnie. Cały czas starali się wywierać presję na TL i nie pozwalać kluczowym postaciom Liquid na zdobywanie farmy. AF cały czas walczyło, nawet w grze, w której za carry miało Antymage. Ten styl gry okazał się być bardzo skuteczny i wyglądało na to, ze Grecy mogą spowodować wielką niespodziankę. Jednak drobne błędy i doświadczenie Team Liquid w rozgrywaniu późniejszych etapów gry przeważyło i Ad Finem musiało uznać wyższość oponentów, przegrywając 2:1.

Ostatnim meczem drugiego dnia The Summit 5 był półfinał drabinki wygranych, w którym zagrali Team Liquid i Wings Gaming. KuroKy zdecydował się na zbanowanie Drow Ranger w każdej grze, jednak nie wystarczyło to do wygranej. Po następnej serii trzech świetnych gier druga drużyna dwóch ostatnich Majorów została pokonana przez zwycięzców ESL One Manila. Oznacza to, że Liquid spadło do drabinki przegranych, a Wings zmierzy się z OG w finale drabinki wygranych.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fuks ze zmienionym pseudonimem na czas ELEAGUE

Pierwszy sezon ELEAGUE dla G2 Esports już się zakończył. Francusko-belgijska ekipa poległa z meczu ostatniej szansy z niemieckim Mousesports 1:2. Wart...