Gambit ukarało swoich graczy

Niedawna afera związana z eliminacjami do nieoficjalnych mistrzostw świata w Counter-Strike: Global Offensive znalazła swój finał. Gambit Gaming, którego gracze byli zamieszani w sprawę, opublikowało właśnie stosowne oświadczenie.

Przypomnijmy, że podczas decydującego o awansie na imprezę spotkana między Kazachstanem a Francją, zespół z Europy Wschodniej korzystał z usług nieuprawnionego gracza. Kazachowie wygrali 3:2, czym zapewnili sobie grę na TWC 2016, a ogromny udział w tym zwycięstwie miał Evgeniy „zLex” Kim. Jak jest jednak okazało, na koncie zLexa grał tak naprawdę Mikhail „Dosia” Stolyarov.

Teraz Gambit postanowiło wyciągnąć konsekwencję w stosunku do Dosi, ale także i do Daurena „AdreNa” Kystaubayeva i Rustema „mou” Tlepova – dwóch reprezentantów Kazachstanu, którzy wiedzieli o całym oszustwie. Wszyscy ci trzej gracze zostali ukarani obcięciem 1/3 miesięcznej pensji. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane na domy dziecka w Ałmaty.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

mousesports i F3 zagrają na turnieju w Moskwie

Zawodnicy mousesports i FlipSid3 Tactics zostali zaproszeni na finały Adrenaline Cyber League, które już w ten weekend odbędą się w Rosji. Do Moskwy p...