Team Dignitas to przedostatnia drużyna na liście uczestników EPICENTER: Moscow. Duńska formacja wywalczyła awans do turnieju głównego dzięki wygranej w zamkniętych kwalifikacjach dla zespołów ze Starego Kontynentu.

Zespół prowadzony przez Mathiasa "MSL" Lauridsena trafił do finału zamkniętych kwalifikacji po zwycięstwie nad inną ekipą z Danii, Astralis. W decydującym starciu zawodnikom Team Dignitas przyszło spotkać się z GODSENT, które we wcześniejszym meczu rozprawiło się z FaZe Clan.

Finałowe spotkanie było stosunkowo jednostronnym widowiskiem. dignitas w świetnym stylu wygrało na Cobblestonie (16:3), a następnie przypieczętowało awans zwycięstwem na drugiej mapie, Mirage'u (16:11).

Koniec zamkniętych kwalifikacji dla europejskich drużyn oznacza, że znamy już siedmiu uczestników EPICENTER: Moscow. Ostatnie miejsce trafi w ręce triumfatora kwalifikacji dla regionu CIS.

Lista uczestników EPICENTER: Moscow:

G2 Esports Fnatic Natus Vincere Ninjas in Pyjamas
Virtus.pro SK Gaming Team Dignitas triumfator kwalifikacji CIS

EPICENTER: Moscow odbędzie się 17-23 października w moskiewskim VTB Ice Palace. Uczestnicy powalczą o nagrody z puli 500 000 dolarów.