MLG powraca z trzydniową imprezą w Las Vegas

Major League Gaming, przejęte na początku 2016 roku przez holding Activision-Blizzard, zorganizuje pierwszą od wielu miesięcy tak dużą imprezę e-sportową. Amerykańska firma, która od dłuższego czasu borykała się problemami finansowymi i rosnącym zadłużeniem, w połowie grudnia zajmie się mistrzostwami w Call of Duty: Infinite Warfare i Overwatch. Jest to częściowe potwierdzenie planów Activision-Blizzard zaprezentowanych przez Bobby’ego Koticka, a także efekt długich prac restrukturyzacyjnych po wykupieniu MLG.

Mistrzostwa Las Vegas będą pierwszą tak dużą imprezą MLG od czasu Majora CS:GO w mieście Columbus. Wtedy MLG współpracowało z Valve, ale ostatnia w pełni niezależna impreza odbyła się w październiku 2015 roku.

MLG Vegas podzielone będzie na dwa turnieje oraz festiwal End Game mający na celu „celebrowanie kultury cyfrowej”. W zawodach z cyklu Call of Duty World League wystąpi dwanaście drużyn zaproszonych oraz wyłonionych poprzez kwalifikacje internetowe, a także maksymalnie 96 zespołów w ramach Open Bracket. Rywalizacja w najnowszą część serii CoD toczyć się będzie o nagrody sięgające 100 000 dolarów. Identyczna pula nagród przypadać będzie turniejowi Overwatch, w którym zagra osiem drużyn, jednak nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących formatu rozgrywek.

MLG Vegas odbędzie się 16-18 grudnia w Mandalay Bay Resort & Casino. Ceny biletów zaczynają się od 49,99 dolarów.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

KRiMZ we Fnatic, Lekr0 w GODSENT

Nieoficjalne doniesienia o kolejnych zmianach w szwedzkich drużynach stały się faktem. Freddy “KRiMZ” Johansson powraca do Fnatic, zaś Jonas “Lekr0” O...