STS
fot. Riot Games

Katarina i Talon – jak będą wyglądać w 2017 roku?

Twórcy League of Legends dokonują coraz to nowych zmian w swojej sztandarowej produkcji. W zbliżającej się przerwie między sezonami będziemy mogli przetestować wiele modyfikacji wśród asasynów. Póki co firma Riot Games opublikowała dwa krótkie filmy prezentujące zmiany w rozgrywce znanych i niekoniecznie lubianych midlanerów – Katariny oraz Talona.

Nowa Katarina będzie znacznie bardziej mobilna niż jej wcześniejsza wersja.

Katarina jest uznawana za postać do zdobywania pentakilla za pentakillem, jednak ma jedną wadę – jej ulti może zostać łatwo przerwane przez twardą kontrolę tłumu. To właśnie ulti jest jedyną umiejętnością, która zmianie nie ulegnie. Dużo uwagi poświęcono jej sztyletom – od teraz Skaczące Ostrze (Q) oraz nowa umiejętność Przygotowanie (W) pozostawią sztylet na ziemi, który przy podniesieniu będzie aktywować podobną umiejętność do Złowieszczej Stali. Na sztylety można również używać Shunpo (E) – wtedy czas odnowienia umiejętności będzie znacznie skrócony. Zmieniono również działalność Shunpo na bohaterach. Wzbogacono jego działanie o możliwość wyboru miejsca dookoła bohatera, w którym chcemy się znaleźć po użyciu umiejętności.

Talon będzie mniej mobilny na linii, ale częste roamy będą siać postrach na innych alejach.

Również Talon będzie znacznie bardziej ruchliwy, jednak jego mobilność będzie opierać się na częstych roamach na mapie. Wszystko za sprawą jego nowej umiejętności – Ścieżki Zabójcy (E). Umożliwia mu ona przeskakiwać nad przeszkodami na mapie – czy to skałami Summoner’s Rift, czy utworzonymi przez innych bohaterów (np. Krystalizacja Anivii czy Kolumna Lodu Trundle’a). Warto pamiętać jednak, że po użyciu Ścieżki Zabójcy nie można użyć jej ponownie na tej samej przeszkodzie przez dłuższy czas.

To największa, chociaż nie jedyna zmiana jaką można zaobserwować u Talona. Zmodyfikowano również jego umiejętność pasywną – od teraz zamiast zadawać dodatkowe obrażenia bohaterom będącym pod wpływem kontroli tłumu, jego umiejętności będą ranić bohaterów. Przy skumulowaniu trzech jednostek, jego podstawowe ataki wywołują krwawienie, które zabiera dużą ilość energii życiowej celu. Zmianie uległa również jego Noxiańska Dyplomacja (Q). W przyszłym sezonie będziemy mogli jej używać przy większych odległościach, jednak kosztem mniejszych obrażeń.

To dopiero dwaj spośród czterech bohaterów, u których pojawią się znaczne zmiany w rozgrywce. Do Katariny i Talona dołączą LeBlanc oraz Rengar. Wideo z ich aktualizacjami powinniśmy się spodziewać w przeciągu najbliższych dni. Zmiany dotkną również m.in. Fizza, Zeda oraz Kha’Zixa – te jednak będą znacznie mniejsze.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Hatchy

Hatchý: Plany Legii Warszawa wyglądają bardzo obiecująco

We wczorajszym artykule informowaliśmy o tym, że Adrian "Hatchý" Widera za pomocą swojego oficjalnego profilu na Facebooku zdementował pogłoski o dołą...