STS
Stephanie Lieske

Patience najlepszy na HomeStory Cup XIV

Czternasta edycja HomeStory Cup zakończyła się zwycięstwem zawodnika, któremu pierwotnie nie dawano zbyt wielkich szans na zwycięstwo. Turniej zakończył się triumfem Patience’a, który w wielkim finale wygrał 4:3 z Zestem. Koreańczyk na swojej drodze musiał trzykrotnie grać z rodakami, w tym dwukrotnie właśnie ze srebrnym medalistą. Dla reprezentanta Afreeca Freecs jest to pierwszy tytuł mistrzowski w […]

Czternasta edycja HomeStory Cup zakończyła się zwycięstwem zawodnika, któremu pierwotnie nie dawano zbyt wielkich szans na zwycięstwo. Turniej zakończył się triumfem Patience’a, który w wielkim finale wygrał 4:3 z Zestem. Koreańczyk na swojej drodze musiał trzykrotnie grać z rodakami, w tym dwukrotnie właśnie ze srebrnym medalistą. Dla reprezentanta Afreeca Freecs jest to pierwszy tytuł mistrzowski w karierze.

Patience, choć sięgnął po złoto, był jedynym Koreańczykiem, który przegrał mecz z zawodnikiem innej narodowości. Jedynie PtitDrogo w pierwszej fazie grupowej zdołał pokonać późniejszego mistrza. Cały HomeStory Cup XIV charakteryzował się wyjątkową dominacją zawodników z Korei. Aż siedmiu z ośmiu dostało się do ćwierćfinałów, a ten, któremu to się nie udało, TY, musiał walczyć o awans z dwoma innymi rodakami.

Patience wygrywając zawody w Krefeld otrzymał czek na 10 000 dolarów. Prawdopodobnie była to ostatnia tak duża impreza z cyklu HomeStory Cup. Organizator imprezy, Dennis „TaKe” Gehlen, wyjawił, że turnieje te nie są już opłacalne w obecnej formie. Nie wyklucza jednak znacznego zmniejszenia skali kolejnych edycji, jednak przyznał, że nie będzie to już ta sama jakość, do której przyzwyczaił scenę przez ostatnie lata.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

f0rest z tytułem MVP za IEM Oakland

Tytuł najbardziej wartościowego zawodnika turnieju Counter-Strike: Global Offensive rozgrywanego na Intel Extreme Masters Oakland trafił do jednego z...