STS
fot. Sebastian Ekman / DreamHack

Solar dołącza do Splyce

Międzynarodowa organizacja e-sportowa Splyce tworzy sekcję StarCraft 2. Pierwszym i na razie jednym jej członkiem będzie Kang „Solar” Min Soo, który wcześniej reprezentował Samsung Galaxy. Koreańczyk znany jest z dobrego kontaktu z zagranicznymi fanami i doskonałej znajomości języka angielskiego, co jest rzadkością w przypadku Azjatów. Solar całą swoją dotychczasową, profesjonalną karierę e-sportową spędził w Samsung […]

Międzynarodowa organizacja e-sportowa Splyce tworzy sekcję StarCraft 2. Pierwszym i na razie jednym jej członkiem będzie Kang „Solar” Min Soo, który wcześniej reprezentował Samsung Galaxy. Koreańczyk znany jest z dobrego kontaktu z zagranicznymi fanami i doskonałej znajomości języka angielskiego, co jest rzadkością w przypadku Azjatów.

Solar całą swoją dotychczasową, profesjonalną karierę e-sportową spędził w Samsung KHAN, który pod koniec 2013 zmienił nazwę na Samsung Galaxy. W barwach tej drużyny zdobył pięć tytułów mistrzowskich, w tym trzykrotnie na turniejach z cyklu DreamHack i raz w koreańskim StarCraft 2 StarLeague. Dziś uznawany jest za jednego z najlepszych Zergów na świecie.

Splyce dotąd nie było w żaden sposób związane ze sceną StarCrafta. Managerowie podkreślili jednak, że od dawna chcieli zainwestować SC2, choć dopiero teraz była ku temu okazja. Solar zadebiutuje w nowych barwach w połowie grudnia w trakcie IEM Gyeonggi.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Looper porzuca RNG na rzecz dołączenia do Echo Fox

Echo Fox podpisało kontrakt z mistrzem świata sezonu czwartego - Jangiem "Looperem" Hyeong-seokiem, który od teraz będzie figurował w pierwszym składz...