Zakończyły się rozgrywane w Chinach finały WCA 2016. W turnieju CS:GO o niespełna 200 000 dolarów walczyło dziesięć zespołów. Po trzech dniach rywalizacji na najwyższym stopniu podium stanęli gracze Epsilon eSports, którzy w finale pokonali VG.CyberZen.

Droga Epsilonu do wielkiego finału WCA nie była usłana różami. Dość powiedzieć, że Skandynawowie w fazie grupowej stracili punkty w starciach z malezyjskim JYP Gaming i chińskim Born of Fire. Ostatecznie BARBARR i jego koledzy awansowali z drugiego miejsca, plasując się tuż za iGame.com. W drugiej grupie najlepiej poradziły sobie drużyny z Chin - TyLoo i VG.CyberZen.

Właśnie TyLoo było rywalem Epsilon eSports w półfinale. Ekipa kalle wygrała ten mecz 2:0. Była szansa na europejski finał, ale po przeciwnej stronie drabinki iGame.com przegrało 1:2 z VG. Epsilon pomściło jednak fińską formację w wielkim finale WCA, gdzie w większości szwedzka formacja 3:0 wygrała z VG.CyberZen. W meczu o trzecie miejsce iGame.com 2:1 pokonało natomiast TyLoo.

  1. Epsilon eSports - ~87 000$
  2. VG.CyberZen - ~43 000$
  3. iGame.com - ~29 000$
  4. TyLoo - ~7 000$