Twitch.tv dodał właśnie nową kategorię do swoich streamów. Ta będzie się nazywała IRL i będzie pozwalała transmitującym na pokazywanie swojego codziennego życia. Ponadto, popularny serwis streamingowy zapowiedział wydanie aktualizacji aplikacji, która umożliwi użytkownikom prowadzenie transmisji wprost z urządzeń mobilnych.

Dotychczas wśród kategorii (oprócz stricte gamingowych) mogliśmy znaleźć także takie niezwiązane z grami, jak chociażby gotowanie czy muzyka. Od teraz, dzięki IRL, będzie można także dzielić się swoim codziennym życiem, przemyśleniami i opiniami za pośrednictwem Twitch.tv, nie grając jednocześnie w żadną grę. Streamerzy będą mogli udostępniać zarówno wcześniej przygotowane materiały, jak i transmitować na żywo. Opcja ta powinna spodobać się przede wszystkim różnego rodzaju vlogerom.

Drugą bardzo ważną zmianą będzie dodanie funkcji do aplikacji Twitch.tv, pozwalającej na streamowanie bezpośrednio z urządzeń mobilnych. Tego typu transmisje stały się popularne głównie dzięki Pokemon GO, jednak pojawia się coraz więcej tytułów, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Funkcja ma zostać udostępniona w 2017 roku.

Szczegółowe informacje na temat zmian wprowadzanych na Twitch.tv możecie znaleźć tutaj.