STS

Millenium na skraju rozpadu?

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych, francuskich organizacji e-sportowych, Millenium, rozstaje się z sekcjami Hearthstone, World of Warcraft i StarCraft 2. Nieznana jest jeszcze przyczyna tych decyzji, ale niepotwierdzone źródła wspominają o poważnym kryzysie organizacji, mogącym nawet doprowadzić do jej całkowitego rozwiązania. Dotąd Millenium oficjalnie ogłosiło jedynie likwidację sekcji Hearthstone, która generowała organizacji największe zyski. W jej skład […]

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych, francuskich organizacji e-sportowych, Millenium, rozstaje się z sekcjami Hearthstone, World of Warcraft i StarCraft 2. Nieznana jest jeszcze przyczyna tych decyzji, ale niepotwierdzone źródła wspominają o poważnym kryzysie organizacji, mogącym nawet doprowadzić do jej całkowitego rozwiązania.

Dotąd Millenium oficjalnie ogłosiło jedynie likwidację sekcji Hearthstone, która generowała organizacji największe zyski. W jej skład wchodzili zarówno popularni streamerzy regularnie plasujący się w czołówce najpopularniejszych transmisji na Twitch.tv, jak i profesjonalni gracze, w tym obecny mistrz świata, Pavel. O zakończeniu działalności sekcji StarCraft 2 dowiedzieliśmy się jedynie z wypowiedzi samych zawodników na Twitterze. Jako pierwszy odejście ogłosił ShoWTimE, a pół godziny później podobne oświadczenie wystosował Dayshi, który jednocześnie stwierdził, że Millenium nie jest już zainteresowane SC2.

Millenium, choć jeszcze niedawno uznawane było za jedną z silniejszych i najprężniej rozwijających się organizacji w Europie, od pewnego czasu zaczęło tracić na znaczeniu. Przez brak sukcesów na scenie CS:GO, Overwatch czy Heroes of The Storm Millenium nie zdołało dostosować się do najnowszych trendów. Od lat Francuzi mogli pochwalić się bardzo dobrą sekcją StarCraft 2, w skład której na przestrzeni lat wchodzili m.in. Lilbow, ForGG, Stephano, VortiX czy HuK, ale nawet niedawne sukcesy nie przekonały zarządu do kontynuowania współpracy z dywizją. W drużynie Hearthstone natomiast liczył się wyłącznie Pavel, który wygrał tegoroczne mistrzostwa świata na BlizzConie.

Nieznana jest przyszłość Millenium. Wedle oświadczenia dotyczącego rozstania z zawodnikami Hearthstone, organizacja ma przedstawić nowe plany w połowie stycznia.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dominacja Overwatch na rynku PC

Serwis SuperData Research opublikował raport, w którym podsumował dochody wygenerowane przez poszczególne gry na rynku PC w 2016 roku. Pierwsze miejsc...