W połowie grudnia podziękowała im ich dotychczasowa organizacji, a dziś założyli nowy zespół. O kim mowa? O Johannesie "tabseNie" Wodarzu, Fatihu "gobie b" Dayiku oraz Nikoli "LEGIJI" Niniciu. Wspomniana trójka, która jeszcze pod koniec roku reprezentowała barwy NRG eSports, ogłosiła właśnie powstanie drużyny pod nazwą BIG.

Wraz z nimi jej skład tworzyć będą także Johannes "nex" Maget i Kevin "keev" Bartholomäus. Ten pierwszy jeszcze w sierpniu został odsunięty od ekipy mousesports, drugi zaś pod koniec 2016 roku nieoczekiwanie opuścił coraz lepiej radzące sobie ALTERNATE aTTaX.

Po naszym rocznym pobycie w NRG, Johannes, Niko i ja zdecydowaliśmy się powrócić do Niemiec i razem stworzyć nową, niemiecką drużynę, o której zawsze marzyliśmy – poinformował w swoim oświadczeniu gob b. – Od dawna mieliśmy ten skład w głowie, dlatego też zdecydowaliśmy się zapłacić klauzulę wykupu za Joego i Kevina. Chcielibyśmy podziękować ich dotychczasowym zespołom za złożenie uczciwej oferty oraz szybkie i sprawne załatwienie sprawy. Od teraz chcemy skupić się na naszej grze oraz dostosowaniu się do nowych realiów. W nadchodzących tygodniach będziemy na bieżąco informować o naszej sytuacji. Jesteśmy także otwarci na wszelkie propozycje biznesowe – zakończył.

Pierwszy mecz nowej ekipy będzie miał miejsce już 9 stycznia. Wtedy to zmierzy się ona z mousesport w 1/8 finału zamkniętych eliminacji do DreamHack Masters Las Vegas 2017.

Obecny skład BIG prezentuje się następująco:

  • Fatih "gob b" Dayik
  • Nikola "LEGIJA" Ninić
  • Johannes "tabseN" Wodarz
  • Johannes "nex" Maget
  • Kevin "keev" Bartholomäus