Looper
fot. Riot Games

LCS NA: Cloud9 lepsze od FlyQuest, TSM ulega Echo Fox

Za nami czwarty tydzień LCS NA 2017 Spring Split. Wczoraj w nocy zostały rozegrane ostatnie starcia kolejnej rundy amerykańskich rozgrywek. Trzeci dzień czwartej kolejki przyniósł kilka zaskakujących rezultatów, w tym między innymi porażkę Team SoloMid przeciwko Echo Fox.

To właśnie formacje dwóch duńskich midlanerów rozpoczęły wczorajsze zmagania. Od wczesnych minut serii pierwsze skrzypce grał Akaadian. Jungler Echo Fox nie tylko przelał pierwszą krew, ale również zdobył quadra killa w późniejszej fazie oraz osiągnął status legendy. To spotkanie zakończyło się jeszcze przed upływem 30. minuty Chociaż TSM lepiej zaczęło drugą bitwę, to od dziesiątej minuty każdy kolejny teamfight kończył się fiaskiem. W trzydziestej siódmej minucie Echo Fox postawiło kropkę nad „i”, niszcząc Nexus Team SoloMid.

W starciu Counter Logic Gaming z Phoenix1 nie zabrakło emocji od pierwszej potyczki. Nieustanna akcja zakończyła się dopiero w 44. minucie, kiedy to Xmithie zdołał wykraść Barona rywalom, a chwilę później ekipa Ryu została unicestwiona. W następnym spotkaniu na Summoner’s Rift Stixxay również zdołał wykraść bestię z rąk wroga, jednak deficyt w złocie był zbyt duży, aby CLG mogło zakończyć serię 2:0. Decydujące starcie od pierwszych minut należało do podopiecznych Zikza i chociaż P1 powoli wracało do gry, to w 38. minucie dało się unicestwić nikogo nie zabijając. Sześć minut CLG po raz drugi w serii zniszczyło Nexus oponenta.

Mecz drużyn walczących obecnie o wyjście ze strefy spadkowej był jednostronnym widowiskiem. Mimo początkowej przewagi EnVyUs jedna walka drużynowa obróciła sytuację o 180 stopni i to Team Dignitas wyszedł na prowadzenie. W efekcie ekipa Ssumdaya sięgnęła po dość łatwe zwycięstwo w serii. Dla EnVy oznacza to pozostanie na dziesiątej pozycji i coraz trudniejszą sytuację przed końcem splitu.

Wisienką na torcie było starcie Cloud9 z FlyQuest. Ekipa Haia okazała się jednak swego rodzaju rozczarowaniem. Chociaż początek starcia należał właśnie do niej, to w 32. minucie wszystko runęło jak domek z kart. Mimo że Moon zdążył zesmite’ować Barona, to w późniejszej walce on i trójka kompanów oddali życie, a za kolejne dwie minuty ich baza została zdobyta. FlyQuest doprowadziło do remisu wygrywając meczu, ale Altecowi i spółce nie wystarczyło sił na decydujący pojedynek. Niesamowicie wyrównana, przepełniona walkami batalia zakończyła się po trzech kwadransach zwycięstwem C9.

Wyniki trzeciego dnia czwartej kolejki LCS NA 2017 Spring Split:

  • Echo Fox 2:0 Team SoloMid
  • Counter Logic Gaming 2:1 Phoenix1
  • Team Dignitas 2:0 Team EnVyUs 
  • FlyQuest 1:2 Cloud9

Klasyfikacja grupowa:

LCS NA 2017 Spring Split
# Drużyna M W P Bilans
1. Cloud9 8 8 0 16 – 4
2. FlyQuest 8 6 2 14 – 5
3. Team SoloMid 8 6 2 12 – 9
4. Phoenix1 8 4 4 11 – 8
5. Immortals 8 4 4 9 – 10
6. Echo Fox 8 4 4 10 – 10
7. Counter Logic Gaming 8 3 5 8 – 11
8. Team Liquid 8 2 6 7 – 13
9. Team Dignitas 8 2 6 7 – 13
10. Team EnVyUs 8 1 7 3 – 14

Po więcej informacji na temat LCS NA 2017 Spring Split zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ostatnie ćwierćfinały Pucharu Polski Cybersport w CS:GO

Awans do półfinałów Pucharu Polski Cybersport w Counter-Strike: Global Offensive zapewnili już sobie peace one love ! oraz ALSEN Team. Dziś wieczorem...