Pierwsza edycja zawodów China Cup odbędzie się już w połowie marca. Poznaliśmy już cztery zaproszone ekipy, które dołączą do dwójki zwycięzców ubiegłorocznej CS:GO Super League 2016. Tym samym lista sześciu uczestniczących drużyn została właśnie zamknięta.

Od dawna już pewne występu mogły być chińskie TyLoo oraz 5Power Club. To właśnie te dwie formacje we wrześniu 2016 roku dotarły do finału tamtejszej superligi CS:GO. Ostatecznie lepsze okazało się 5Power, ale to już nie miało znaczenia - i jedni, i drudzy zapewnili sobie tym samym grę w China Cup.

Cztery pozostałe sloty zapełnione zostały dopiero teraz. Co ciekawe, poza koreańskim MVP Project i singapurskim B.O.O.T-dreamScape, znalazło się miejsce także dla dwóch zespołów z Europy. Wybór organizatorów padł na Fnatic Academy ze Szwecji oraz Team123 z Danii.

TyLoo 5Power Club Fnatic Academy
Team123 B.O.O.T-dreamScape MVP Project

Turniej China Cup rozpocznie się 17 marca i potrwa w sumie trzy dni. Łączna pula nagród to ok. 99 tysięcy dolarów, z czego zwycięzca zgarnie ok. 58 tysięcy. W najbliższym czasie powinniśmy poznać podział na grupy oraz dokładny terminarz rozgrywek.