STS
Sangyoon
fot. ESL/Patrick Strack

Sangyoon: H2K nie było łatwym rywalem

Jako pierwsi w półfinale zawodów miejsce zapewnili sobie zawodnicy ROX Tigers. Chociaż nie najlepiej idzie im w LCK, podczas IEM Katowice pokazali, że są drużyną, której należy się obawiać. Przed kilkoma minutami porozmawialiśmy z ad carrym koreańskiej formacji – Sangyoonem. Zawodnik „Tygrysów” zdradził między innymi co sądzi o sile europejskich formacji w porównaniu do drużyn z […]

Jako pierwsi w półfinale zawodów miejsce zapewnili sobie zawodnicy ROX Tigers. Chociaż nie najlepiej idzie im w LCK, podczas IEM Katowice pokazali, że są drużyną, której należy się obawiać. Przed kilkoma minutami porozmawialiśmy z ad carrym koreańskiej formacji – Sangyoonem. Zawodnik „Tygrysów” zdradził między innymi co sądzi o sile europejskich formacji w porównaniu do drużyn z LCK.

Wielu uważało, że w tym turnieju dość dużą szansę miały europejskie drużyny. Tymczasem to Wam udało się awansować jako pierwszej drużynie do półfinału zawodów. Czy uważasz, że różnica między tymi dwoma regionami jest naprawdę duża?
W Korei jest z pewnością dużo silnych zawodników i drużyn. Mamy powiedzenie, że „dla drużyn z Korei trudniej jest awansować na Worlds, niż na nich wygrać.” Podczas tego turnieju grałem z H2K i nie byli tak łatwymi przeciwnikami. Gdybyśmy popełnili kilka błędów więcej, przegralibyśmy to spotkanie.

H2K przegrało w europejskiej lidze zarówno z G2, jak i UoL. Wy zmierzycie się z jedną z tych drużyn. Jak oceniacie swoje szanse?
Oglądałem dużo meczów G2 i UoL. Zarówno w kwestii teamplayu, jak i gry indywidualnej radzą sobie całkiem dobrze. Mimo to, jeśli nie popełnimy wielu błędów i zagramy naszą grę, to powinniśmy sięgnąć po zwycięstwo.

Jak gra na turnieju międzynarodowym i rywalizacja z drużynami z całego świata może wpłynąć na wasze występy w LCK?
Traktujemy ten turniej jako swego rodzaju punkt zwrotny. Obecnie nasze rezultaty w LCK nie są najlepsze. Jeśli wygramy w Katowicach, to mamy nadzieję, że uda nam się ruszyć do przodu. To będzie świetne doświadczenie – o ile uda nam się wygrać.

Wielu uważa, że pozycja ad carry’ego jest obecnie bardzo słaba. Czy zgadzasz się z tym stwierdzeniem?
Tak, zgadzam się z nim w pełni. Obecnie adc musi mieć dwa albo trzy główne przedmioty, aby mieć jakikolwiek wpływ na grę. Z pewnością jest to trudna meta dla marksmanów. Wyjątkami są Jhin i Varus, bo ze zdobyciem szóstego poziomu mają więcej do powiedzenia niż inni bohaterowie.

To Twój pierwszy występ na IEM Katowice. Jak podoba Ci się w Polsce?
Przyjechaliśmy tutaj mając negatywną serię w LCK, przez co trudno jest się skoncentrować na przyjemnościach.  Mimo to wiele rzeczy nam się tu podoba. Środowisko jest świetne, pogoda również, więc Katowice były dotychczas bardzo pozytywnym doświadczeniem.

ROX dzięki dwom zwycięstwom IEM Katowice zapewnili sobie miejsce w półfinale. Tam zmierzą się z G2 lub Unicorns of Love. Ten mecz rozpocznie się jutro o 12:30. Więcej informacji na temat turnieju LoL-a na Intel Extreme Masters Katowice 2017 znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wideo: ceremonia otwarcia IEM Katowice 2017