Zgodnie z oczekiwaniami to Koreańczycy najlepiej poradzili sobie w grupie A turnieju StarCraft 2 na Intel Extreme Masters Katowice 2017. Pierwsze miejsce w koszyku zdobył obecny mistrz świata, ByuN. Reprezentant Team expert uznał wyższość jedynie Ryunga, specjalisty od TvT, który często wygrywa bezpośrednie starcia z bardziej utytułowanymi Terranami. Ryung ostatecznie zajął drugą lokatę w grupie, zaś Solarowi przypadło trzecie miejsce.

Zwycięstwo ByuNa było zgodne z oczekiwaniami. Choć Koreańczyk zaliczył w ostatnich tygodniach drobny spadek formy, to wciąż uznawany jest za jednego z największych faworytów każdego turnieju, w jakim bierze udział. Sytuacja w grupie A była jednak wyrównana niemal do samego końca. Jedynie Snute zagrał poniżej oczekiwań fanów przegrywając cztery mecze z rzędu. Dopiero w ostatnim spotkaniu, mimo pewnej eliminacji z turnieju, zdołał zdobyć swój pierwszy punkt. Ryung tym samym spadł z pierwszego miejsca w grupie, które mógł utrzymać dzięki wcześniejszemu zwycięstwu nad ByuNem.

Rozgrywki dobrze rozpoczął HeRoMaRinE, który bez większych problemów pokonał Solara i Snute'a. Niemiec nie poradził sobie jednak z oboma Terranami i Protossem. HerO, podobnie jak Snute, nie zaliczy tego występu do udanych. Choć Koreańczyk ma na swoim koncie rekordową liczbę medali zdobytych w cyklu IEM na przestrzeni lat, to ostatecznie zajął dopiero piąte miejsce.

W pierwszej rundzie sobotnich play-offów zagrają Solar i Ryung. ByuN zaś awansując z pierwszego miejsca zagwarantował sobie rozstawienie bezpośrednio w ćwierćfinałach mistrzostw.

Grupa A
# Zawodnik Wygrane Przegrane Mapy
1. ByuN 4 1 8-3
2. Ryung 3 2 8-4
3. Solar 3 2 6-7
4. HeRoMaRinE 2 3 5-6
5. herO 2 3 5-8
6. Snute 1 4 5-9

Transmisję z mistrzostw StarCraft 2 można śledzić na kanałach ESL.TV na Twitch oraz Azubu. Partnerem polskiej transmisji jest Play. Relacja z rozgrywek prowadzona jest przez serwis Cybersport.pl.