STS
fot. ESL/Maciej Kołek

Nerchio awansuje do play-offów IEM

Choć był blisko eliminacji z mistrzostw, Artur „Nerchio” Bloch awansował do play-offów IEM Katowice 2017 zajmując trzecią lokatę w grupie. Najbardziej utytułowany polski Zerg przegrał z Zestem i PiLiPiLi, ale okazał się lepszy od Serrala, Patience i TRUE.

Nerchio rozpoczął swój występ od porażki z Zestem. O wyniku tego spotkania zadecydowała trzecia, mordercza gra, która trwała ponad 30 minut. W kolejnym meczu na głównej scenie zawodnik Red Bulla zdołał jako jedyny w grupie pokonać Serrala.

Już poza Audytorium Międzynarodowego Centrum Kongresowego Nerchio pokonał kolejnego Zerga, TRUE. Następnie jednak znalazł się o krok od eliminacji z turnieju. PiLiPiLi niespodziewanie zdeklasował Polaka, który nie znalazł kontry na jego styl oparty na jednostkach latających. Wszysto zależało od decydującego spotkania z Patience. Dla obu graczy stawką tego meczu było miejsce w play-offach.

Pierwsza mapa pojedynku z Patience zakończyła się gładkim zwycięstwem Nerchio. Wydawało się, że w podobny sposób potoczy się druga gra, jednak Koreańczyk zdołał obronić się przed potencjalnie śmiertelnym atakiem, by po kilku minutach zmusić Polaka do poddania partii. Na trzeciej mapie Patience spróbował zagrać styl Sky Toss, jednak tym razem reprezentant EURONICS Gaming był doskonale przygotowany do kontry. Nerchio ostatecznie zajął trzecie miejsce w grupie, za Serralem i Zestem.

Transmisję z mistrzostw StarCraft 2 można śledzić na kanałach ESL.TV na Twitch oraz Azubu. Partnerem polskiej transmisji jest Play. Relacja z rozgrywek prowadzona jest przez serwis Cybersport.pl.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
TLPiglet

Pierwszy test Pigleta w roli midlanera Liquid

Emocje związane z turniejem League of Legends na IEM Katowice 2017 już opadły, a zatem czas na powrót profesjonalnych północnoamerykańskich rozgrywek...