STS
HotS Dignitas
fot. ESL/Maciej Kołek

Team Dignitas zwycięża HGC Western Clash

Przed kilkoma minutami zakończył się wielki finał HGC Western Clash, który odbył się podczas IEM Expo. Po zwycięstwo sięgnęli zawodnicy Team Dignitas, którzy pokonali Fnatic 3:2. Na konto ekipy Snitcha trafiło 30 000 dolarów.

Fnatic 2:3 Team Dignitas
Mapy: Grobowiec Pajęczej Królowej – Wieże Zagłady – Piekielne Kapliczki – Podniebna Świątynia – Smocze Włości

W dwóch pierwszych starciach JayPL zdecydował się na wybór Zszywańca. Na obydwu mapach to właśnie on był playmakerem. Jego haki niejednokrotnie wyłapywały cele, których zdrowie w mgnieniu oka spadało do zera. To zapewniło zwycięstwo zarówno na Grobowcu Pajęczej Królowej, jak i Wieżach Zagłady.

Na Piekielnych Kapliczkach oraz Podniebnej Świątyni oglądaliśmy zupełnie inne oblicze Fnatic. Ekipa Quacka nie miała problemu ze zdobyciem wczesnej przewagi i utrzymaniem jej aż do końca danej mapy. Dzięki temu zdołała wyrównać stan serii i zapewnić nam emocjonujące widowisko.

W decydującym starciu na Smoczych Włościach Dignitas wróciło do kontrolowania spotkań, przyzywając wszystkich Smoczych Rycerzy. Mimo iż pierwszy fort padł dopiero po kwadransie gry, to tuż po nim padła również twierdza. Sześć minut później Dignitas mogło się w końcu cieszyć ze zwycięstwa.

Klasyfikacja końcowa:

1. 30 000$ Team Dignitas
2. 20 000$ Fnatic
3 15 000$ Misfits
4. 10 000$ Team 8
5-6. 7500$ Gale Force eSports, Tempo Storm
7-8. 5000$ Nomia, Infamous

Więcej informacji na temat zakończonych już rozgrywek HotS-a znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

IEM Katowice: FaZe vs Astralis – statystyki graczy

Wielki finał Intel Extreme Masters Katowice 2017 za nami. Po końcowy triumf w polskich zawodach sięgnęła ostatecznie drużyna Astralis, która potrzebow...