STS
EnVyUs

EnVyUs nie obroni mistrzostwa Overwatch APEX

To już pewne – Team EnVyUs nie obroni wywalczonego pod koniec ubiegłego roku tytułu mistrzowskiego OGN Overwatch APEX.  Europejski zespół był ostatnim nie-koreańskim bastionem w stawce, ale stracił już wszelkie szanse na awans do play-offów. Ekipa Dennisa „INTERNETHULKa” Hawelka miała swoje problemy już w pierwszej fazie grupowej, gdy w decydującym o pierwszym miejscu spotkaniu poległa z Meta Athena. Porażka […]

To już pewne – Team EnVyUs nie obroni wywalczonego pod koniec ubiegłego roku tytułu mistrzowskiego OGN Overwatch APEX.  Europejski zespół był ostatnim nie-koreańskim bastionem w stawce, ale stracił już wszelkie szanse na awans do play-offów.

Ekipa Dennisa „INTERNETHULKa” Hawelka miała swoje problemy już w pierwszej fazie grupowej, gdy w decydującym o pierwszym miejscu spotkaniu poległa z Meta Athena. Porażka ta była tym boleśniejsza, że EnVy nie było w stanie ugrać żadnej z map i przegrało aż 0:3.

Jak się potem okazało, była to tylko zapowiedź tego, co wydarzyło się już w drugiej fazie grupowej. Zaczęło się od wysokiej porażki z Lunatic-Hai, przez którą margines błędu się wyczerpał. Obrońcy tytułu mieli powalczyć o dalszy byt w starciu z Team KongDoo Uncia. Mecz był zacięty, wręcz dramatyczny, bo żadna z formacji nie zamierzała odpuścić. Przy wyniku 2:2 potrzebna była piąta mapa, King’s Row, która miała przesądzić o losach dalszej rywalizacji. Tam KD Uncia okazało się bezkonkurencyjne, doprowadzając ładunek do samego końca, a jednocześnie pozwalając EnVyUs osiągnąć tylko pierwszy punkt kontrolny.

Końcowy układ tabeli grupy A prezentuje się następująco:

Grupa A
# Drużyna M W P Bilans +/-
1. RunAway 2 2 0 6-3 +3
2. Lunatic-Hai 3 2 1 8-3 +5
3. Team Kongdoo Uncia 3 1 2 4-8 -4
4. Team EnVyUs 2 0 2 2-6 -4

Awans do półfinałów drugiego sezonu OGN Overwatch APEX uzyskały tym samym RunAway oraz Lunatic-Hai. Dwójkę kolejnych półfinalistów poznamy 21 marca, gdy zakończą się rozgrywki w grupie B. Przypomnijmy, że wielki finał imprezy zaplanowano na 8 kwietnia, zaś jego zwycięzca zgarnie ok. 85 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Reignover_Lourlo

Cloud9 kontra Liquid otworzy siódmą kolejkę LCS NA

Przed nami siódma kolejka LCS NA 2017 Spring Split. W nocy z piątku na sobotę rozstrzygnięte zostaną dwa pierwsze pojedynki tego tygodnia. Oba nocne s...