Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia - William "draken" Sundin oficjalnie zamienił Epsilon eSports na Ninjas in Pyjamas. 21-letni Szwed zajął w ekipie miejsce przesuniętego na ławkę Jacoba "pytha" Mourujärviego.

Zmiana jest efektem ostatnich słabych wyników osiąganych przez NiP. Legendarna ekipa w niczym nie przypominała zespołu, który jeszcze trzy-cztery lata temu całkowicie zdominował światową scenę i ostatnimi czasy częściej była obiektem drwin niż podziwu. Wystarczy wspomnieć, że w tym roku Szwedów pierwszy raz w historii zabrakło na Majorze.

W następstwie zdecydowano się odsunąć od składu pytha, gracza najmłodszego i jednocześnie najkrótszego stażem. W jego miejsce zakontraktowany został draken, mający za sobą rok gry w barwach Epsilon eSports, z którym sięgnął w grudniu po triumf podczas światowych finałów World Cyber Arena 2016.

Zostanie graczem Ninjas in Pyjamas to dla mnie spełnienie marzeń – stwierdził draken w wypowiedzi dla oficjalnej strony organizacji. – Jeszcze rok temu rywalizowałem na platformie FaceIT, dzięki której zakwalifikowałem się do zawodów w Bukareszcie. Od tego czasu ostro pracowałem nad sobą i wierzę, że będę w stanie wywrzeć wpływ na grę NiP-u. Mimo że drużyna przechodzi ostatnio przez gorszy okres, nadal jest ona jedną z najlepszych na świecie i jestem wdzięczny za to, że dali mi taką szansę. Nie mogę się już doczekać rozpoczęcia współpracy i możliwości udowodnienia, że zasługuję na moje miejsce w zespole.

Obecny skład Ninjas in Pyjamas prezentuje się następująco:

  • Patrik "f0rest" Lindberg
  • Christopher "GeT_RiGhT" Alesund
  • Richard "Xizt" Landström
  • Adam "friberg" Friberg
  • William "draken" Sundin
  • Jacob "pyth" Mourujärvi – rezerwa