STS
fot. PGL

PGL organizatorem Majora w Krakowie!

Tego nie spodziewał się nikt! Kolejny turniej rangi Major w Counter-Strike: Global Offensive zostanie zorganizowany przez PGL i odbędzie się w Polsce, a dokładniej mówiąc w krakowskiej TAURON Arenie!

Zawody tej rangi powracają do Polski po ponad rocznej nieobecności. Teraz jednak, w przeciwieństwie do lat poprzednich, ich organizatorem nie będzie ESL, tylko PGL. Dla organizacji tej jest to wielkie wyróżnienie, ale i okazja do wykorzystania wiedzy nabytej podczas Majora w Kluż-Napoka, przy powstawaniu którego wspomagała ona DreamHacka.

PGL Major 2017 poprzedzony zostanie serią turniejów rangi Minor w Azji, obu Amerykach, rejonie CIS oraz w Europie. Pozwolą one wyłonić uczestników zamkniętych eliminacji, którzy zmierzą się z ośmioma ekipami, które na tegorocznym ELEAGUE Major 2017 odpadły już w fazie grupowej.

Terminarz Minorów prezentuje się następująco:

1-4 czerwca PGL Asia Minor Championship
8-11 czerwca PGL Americas Minor Championship
8-11 czerwca PGL CIS Minor Championship
15-18 czerwca PGL Europe Minor Championship

Następnie odbędzie się zamknięty turniej kwalifikacyjny, który będzie miał miejsce między 29 czerwca a 2 lipca. Pewnie udział w eliminacjach jest już osiem zespołów, których lista prezentuje się następująco:

Team EnVyUs GODSENT Team Liquid G2 Esports
mousesports OpTic Gaming FlipSid3 Tactics HellRaisers

Z kolei zawody główne rozpoczną się 16 lipca i potrwają osiem dni. Najpierw między 16 a 19 lipca rozegrana zostanie faza grupowa, zaś od 21 lipca odbywać się będzie już runda zasadnicza, która będzie mieć miejsce w TAURON Arenie. Pewne jest, że Krakowie zobaczymy przynajmniej jedną polską drużynę. Mowa tutaj oczywiście o finalistach ostatniego Majora, czyli Virtus.pro. Lista znanych już uczestników PGL Major 2017 przedstawia się tak:

Astralis Virtus.pro Fnatic SK Gaming
Natus Vincere Gambit Esports North FaZe Clan

Ponownie łączna pula nagród zawodów sięgnie kwoty 1 miliona dolarów, z czego zwycięzca otrzyma połowę tej sumy. Po raz pierwszy natomiast mecze transmitowane będą w 60 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 1080p.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaliśmy uczestników Oficjalnych Mistrzostw Polski EA SPORTS FIFA 17 Ultimate Team™

Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia fazy grupowej Oficjalnych Mistrzostw Polski EA SPORTS FIFA 17 Ultimate Team™. Dziś z kolei poznal...